Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 28245
Czas realizacji zamówienia do momentu przekazania paczki do kuriera : 2 dni
Wydawca: W.A.B.

Tytułowa Rosario Tijeras to urodziwa płatna zabójczyni, ciężko postrzelona podczas jednej ze swoich wypraw.

Gdy walczy o życie w szpitalu w Medellín, czytelnik poznaje jej losy z ust Antonia, przyjaciela kobiety, snującego opowieść o jej burzliwym życiu, utkaną ze wspomnień i strzępków zasłyszanych historii. Ujawnia przy tym namiętne uczucia, jakie żywi wobec Rosario.

Wznowienie głośnej powieści ukazującej obraz kolumbijskiego miasta Medellín w latach osiemdziesiątych – pełen brutalności, walk między członkami gangów narkotykowych, wszechobecnej biedy i dążenia za wszelką cenę do lepszego życia. Autor, ogłoszony następcą Gabriela Garcii Marqueza, w niezwykły sposób oddaje realizm latynoskiej codzienności, nie stroniąc od poetyckości i filmowego języka. W 2005 roku książkę przeniósł na wielki ekran kolumbijski reżyser Emilio Maillé.

Napisz opinię
2020-10-22 16:27:14 - Wroobl

Mocna i klimatyczna opowieść o femme fatale, która, choć wyśniona i wymarzona przez niektórych, potrafi być mieczem obosiecznym. Poznajemy ją praktycznie na końcu jej dość ekscentrycznej egzystencji. W intrygujący sposób przeszłość jest łączona z teraźniejszością, by dotrzeć na sam koniec powieści.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Jorge Franco

 • Wydawnictwo: 

  W.A.B.

 • Ilość stron: 

  240

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 20 cm

 • EAN: 

  9788328054226

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...