Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 11997
Dostępność: Jest w 17 księgarniach. (czwartek-21:48) Stan w ŁODZI TYLKO 3 egz.
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: MG

Emancypantka, emigrantka, sumienna studentka, obowiązkowa żona, matka dwóch córek, fatalna kucharka, ateistka, patriotka, namiętna kochanka, skandalistka, pasjonatka tatrzańskich wędrówek i jazdy na rowerze, wybitny umysł, przyjaciółka Einsteina, laureatka dwóch Nagród Nobla, pierwsza kobieta profesor, która objęła katedrę na Sorbonie, dla świata – Francuzka, w głębi serca na zawsze pozostała Polką…
Paryskie losy Marii Skłodowskiej-Curie znają wszyscy, tymczasem kiedy opuszczała Warszawę, miała dwadzieścia cztery lata. Jak zatem wyglądał polski epizod jej życia? Kim była, zanim poznał ją świat?
Jest styczeń 1886 roku. Osiemnastoletnia Mania Skłodowska przyjeżdża do Szczuk, niewielkiej wsi na peryferiach zaboru rosyjskiego. Panienka ze zubożałej nauczycielskiej rodziny marzy o studiach, lecz zamiast tego zmuszona jest zarabiać na życie jako guwernantka we dworze bogatego ziemianina, Juliusza Żórawskiego. 


W scenerii pól i sielskiego dworu, w cieniu parkowych alejek oraz kominów cukrowni Krasiniec rozkwita płomienne uczucie młodej nauczycielki i syna właściciela majątku. Miłość pierwsza, burzliwa, płomienna. Miłość niemożliwa.

źródło opisu:  http://www.wydawnictwomg.pl/zanim/

Napisz opinię
2020-05-21 16:08:36 - Magda W.

,,Zanim" Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak to piękna, malownicza i niezwykła opowieść o młodziutkiej, ambitnej i wybitnie uzdolnionej dziewczynie, która została laureatką dwóch Nagród Nobla i pierwszą kobietą profesor. To historia, która urzeka i absolutnie warta jest poznania :)

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-06-12 14:24:25 - Anna

Historia, która stanowi fikcję literacką z elementami biograficznymi, zaczyna się, gdy osiemnastoletnia Mania Skłodowska przyjeżdża do Szczuk, niewielkiej wsi na peryferiach zaboru rosyjskiego. Autorka przedstawia postać Marii Skłodowskiej-Curie zanim jeszcze ta stała się wybitnym naukowcem, odkrywcą, noblistką... Pozycji o niesamowitych postaciach nigdy dość i choć wiele już powstało o p. Skłodowskiej to jednak serdecznie zachęcam do sięgnięcia

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

 • Wydawnictwo: 

  MG

 • Ilość stron: 

  331

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 21 cm

 • EAN: 

  9788377792889

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...