Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 27911
Dostępność: (poniedziałek-22:55) Stan w ŁODZI 7 egz. Jest w 17 księgarniach.
Realizacja zamówienia: 2 dni

Elner, przeurocza i nieco zwariowana staruszka, spada z figowca pożądlona przez rój szerszeni. W szpitalu lekarze stwierdzają, że kobieta nie żyje, a jej śmierć wzbudza szczerą rozpacz w całym miasteczku.
Jak można było bowiem nie lubić Elner? To ona stworzyła dom dla Luthera, chłopca z patologicznej rodziny, ona uratowała małżeństwo swojego siostrzeńca (o czym jego żona nie wie do dziś!), to wreszcie ona kochała owady, ślimaki i rozumiała sens życia lepiej niż ci pozornie mądrzejsi od niej.
Ktoś taki musi trafić do nieba!

I wyobraźcie sobie, że tak się dzieje! W dodatku  Elner do nieba jedzie windą, a czekają na nią życzliwa sąsiadka Dorothy,  jej roztargniony mąż i… wyborny placek karmelowy!

Radosna i mądra opowieść o życiu i śmierci, pełna zabawnych pomyłek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Świeża, krzepiąca i mądra historia ekscentrycznej Elner i całej rzeszy sympatycznych postaci, z którymi zaprzyjaźniamy się z czułością i śmiechem.
Świetna powieść na niepogodę i dowód na to, że Fannie Flagg jest niekwestionowaną królową literatury obyczajowej Stanów Zjednoczonych.

Napisz opinię
2020-09-30 10:31:09 - Magda

Niebywale ciepła słodko-gorzka opowieść. A postać Elner po prostu skradła moje serce - urocza, nieco uparta staruszka o złotym sercu. Czasami taka powieść z mnóstwem lukru i dobroci naprawdę dobrze robi.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Fannie Flagg

 • Wydawnictwo: 

  Wydawnictwo Literackie

 • Ilość stron: 

  341

 • Oprawa: 

  miękka ze skrzydełkami

 • Format: 

  14,3 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788308069196

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...