Wczytuję dane...

5 książek na WALENTYNKI. Książki idealne na walentynkowy wieczór

Przewidywany czas czytania:
7 minut 30 sekund.
Post popełniony przez  Sklep Internetowy

W lutym każdy znajdzie dzień dla siebie – 9 lutego mamy Międzynarodowy Dzień Pizzy, 16 lutego wypada Tłusty Czwartek, a 17 lutego świętujemy Dzień Kota (tak jakby koty nie miały codziennie „swoich dni” – ukłon w stronę właścicieli kotów).

Stawiamy jednak dolary przeciwko orzechom, że wszystkim luty kojarzy się najbardziej z Walentynkami.

Dzień Świętego Walentego to czas, w którym każdy chce okazać swoje uczucia bliskiej osobie.

Zastanawiasz się pewnie zatem, co mogłoby być idealnym prezentem na Walentynki dla Twojej drugiej połówki?

A może szykujesz już czytelniczy wieczór we dwoje?

A może chcesz spędzić romantyczny wieczór z książką pełną miłości w domowym zaciszu?
Mamy dla Was małą podpowiedź! Przygotowaliśmy pięć książek, które z pewnością przypadną do gustu każdemu miłośnikowi romantycznych historii. Od klasycznych romansów, po książki z tzw. momentami. Nasze propozycje z pewnością sprawią, że Walentynki będą bardziej magiczne.

     

Szukam właśnie Ciebie - Agnieszka Olejnik 

Książka o miłości, która rodzi się powoli

nasza cena: 12,90

  

  

Nie dajcie się zwieść okładce, okładka sugeruje lekki romans, jednak jej treść jest głęboka, bardzo prawdziwa i poruszająca. Jest w niej cała paleta uczuć. Od pozytywnych, aż do złych. Najważniejsza pozostaje jednak miłość.

Autorka podzieliła historię na kilka części, dzięki czemu mamy szansę zobaczyć wydarzenia z perspektywy kilku bohaterów.

Główną bohaterką tej powieści jest Olga, która po śmierci matki i ucieczce ojca wychowywała się z bratem Kubą w domu dziecka. Pewnego dnia jednak chłopak znika bez śladu…

Agnieszka Olejnik powoli, trzymając czytelnika w napięciu, z każdym kolejnym rozdziałem odsłania przedziwną tajemnicę, tak aby po przeczytaniu ostatnich stron odsłoniła się przed nami spójna i zaskakująca całość. Dzięki tak prowadzonej narracji widzimy, że w życiu nie wszystko jest tak proste i oczywiste jak się wydaje. Losy różnych osób mogą splatać się ze sobą w sposób nieprawdopodobny.

   

Przeklęty kontrakt - Melanie Moreland

Snobistyczny szef i cicha sekretarka

nasza cena: 19,90

  

   

Jeśli lubicie współczesne baśnie, to pozycja zdecydowanie dla Was.

Ritchard, główny bohater powieści, to człowiek, który nie zważa na innych, gdy dąży do wyznaczonego celu. Dobrze odnajdujący się w twardych realiach biznesu, w relacjach z kobietami okazuje się dobry tylko na kilka nocy, nie interesują go związki na stałe.

Kobietą, z którą najdłużej wytrzymał i która najdłużej z nim wytrzymała, to Katherine, jego osobista sekretarka, którą z wzajemnością darzy nienawiścią.

Ritchard postanawia zmienić pracę, ale okazuje się, że dla nowego pracodawcy największą wartością jest rodzina.

Mężczyzna nie może już sobie pozwolić na życie wypełnione zabawą i przelotnymi romansami.

Musi przekonać przyszłego pracodawcę, że nie jest samolubnym arogantem i tyranem w pracy, a po godzinach playboyem. Niestety dla niego, jest zupełnie odwrotnie.

Aby udowodnić swoją fałszywą przemianę, potrzebuje narzeczonej, w której roli widzi tylko jedną osobę - swoją asystentkę Katherine.Mimo że historia brzmi sztampowo, to nie spodziewajcie się banalnego biurowego romansu. Książka Melanie Moreland potrafi ubawić do łez, wzruszyć i zaskoczyć. Zdecydowanie jest to lekka i przyjemna pozycja w sam raz na walentynkowy wieczór.

   

Słodki drań - Vi Keeland, Penelope Ward

Lekka i zabawna książka pełna miłości

nasza cena: 18,90

 

  

Słodki drań to urocza książka napisana z perspektywy dwóch bohaterów.

Aubrey, zostawia w Chicago całe dotychczasowe życie. Zostawia chłopaka, który ją zdradził, przyjaciół oraz pracę. W drodze, zmierzając ku nowemu życiu, przypadkowo spotyka Chase’a. Zbieg okoliczności sprawia, że dalszą część podróży postanawiają przebyć razem.

Początkowo za sobą nie przepadają, ale im dłużej trwa podróż, tym bardziej się do siebie zbliżają.

W ciągu tej tygodniowej wyprawy uczą się, co jest w życiu naprawdę ważne i jak czerpać z niego radość.

Piękna historia, napisana lekko i z humorem, gdzie mamy miłosny roller coaster - od nienawiści do miłości. Czytając tę powieść, przez długi czas uśmiech nie schodzi z twarzy, chociaż warto też mieć przy sobie chusteczki, by otrzeć niejedną łezkę.
 


Sentymentalna bzdura -Ludka Skrzydelwska

Romans z wątkiem sensacyjnym w tle

nasza cena: 18,90

        

 

Tytuł sugeruje, że następna pozycja, to nic niewarta sentymentalna bzdura. Nic bardziej mylnego. Ta książka to nie żadna bzdura. To petarda!

W tej książce porwie nas nie tylko miłość, ale i sensacyjna intryga. I chociaż mamy tu klasyczny motyw – rodziny chcącej swatów oraz odwiecznych pytań - „Kiedy kochanie przyprowadzisz jakiegoś kawalera” – to książkę czyta się lekko i przyjemnie. Akcja wciąga od samego początku.

Veronica od pięciu lat mieszka w Londynie, gdzie pracuje jako tymczasowy pracownik biurowy w korporacjach, które zmienia jak rękawiczki. Ślub siostry zmusza ją do powrotu do rodzinnego miasteczka, gdzie zostawiła wspomnienia i bolesną historię.

 

Czeka tam na nią nie tylko wesele, ale również mężczyzna, z którym chcą ją wyswatać rodzice i przez którego opuściła to miejsce – Carter, drapieżca seksualny o szerokich koneksjach.

Aby uniknąć swatania, Veronica przyjeżdża do domu w towarzystwie naprędce znalezionego narzeczonego – Henry’ego, przystojnego i sympatycznego geja.

Tylko że nie jest on tym, za kogo się podaje, a jego postępowaniem kierują konkretne pobudki.

Zaciekawieni? Koniecznie przeczytajcie :)

 

Ja chyba zwariuję – Agata Przybyłek

Zakręcona komedia romantyczna

  nasza cena: 19,90

  

 
Ta książka szczerze nas ubawiła. Idealna propozycja na relaks po ciężkim dniu pracy.


Kto przecież wie, co się wydarzy w Walentynki?

Może warto się zawczasu przygotować?

Nina i Jacek już od dłuższego czasu pracują w szpitalu psychiatrycznym. Nina jest salową, a Jacek psychiatrą. Pierwszy raz wpadają na siebie, gdy z różnych powodów chowają się w nieczynnym pomieszczeniu szpitala.

Po tym niespodziewanym spotkaniu nic już nie jest takie samo. Ich myśli nie krążą już tylko wokół codziennych problemów, pojawi się w nich miejsce na nowo poznaną osobę i uczucie.

Okazuje się jednak, że największą przeszkodą, jaka stanie na ich drodze są nadopiekuńcze matki. Jedna chce koniecznie wyswatać córkę, drugiej nie widzi się żaden romantyczny związek syna z Niną.

Gwarantujemy, że z całej tej historii wyniknie masa śmiechu i wzruszeń.

Historia opisana przez Agatę Przybyłek urzeka i rozwesela. Książka jest dobrze napisana, czyta się ją lekko i przyjemnie.

 

 

I tak dobrnęliśmy do końca naszego zestawienia, zatem czas na małe podsumowanie.

Jeśli szukasz książki pełnej miłości na Walentynki, to któraś, z tych 5 pozycji na pewno Cię zainspiruje.

Miłość jest tematem przewodnim każdej z nich, a ilość emocji wywołanych przez nie, zafunduje Ci niesamowity wieczór.

Pamiętaj, że nasz dział z literaturą romansową zawiera wiele świetnych książek, pisanych przez znanych autorów, które poruszają różne tematy.

Znajdziesz u nas m.in. książki o miłości z wątkami LGBT, książki o miłości dla młodzieży, literaturę erotyczną i książki o miłości i mafii.

Zapraszamy do buszowania w wirtualnych regałach. A mniej internetowych szperaczy zapraszamy do naszych księgarni stacjonarnych.

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla siebie lub ukochanej ukochanego nie kliknij w baner poniżej i zobacz naszą RANDKĘ W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ.