Wczytuję dane...

Książki, które sprawią, że poczujesz klimat jak ze świątecznych filmów

  

By poczuć świąteczny klimat nie trzeba czekać na świąteczne dekoracje rozświetlające ulice, coraz dłuższe noce i pierwszy śnieg, chociaż ten w tym roku pojawił się niespodziewanie wcześnie.

Zanim przygotowania do świątecznego czasu ruszą pełną parą i każdy moment będziemy spędzać w gronie najbliższych, warto spędzić trochę czasu ze sobą! Albo raczej ze sobą i książką! 

Świąteczną magią i ciepłem może wypełnić nas odpowiednia lektura, bo choć to świąteczne filmy platform streamingowych cieszą się największą popularnością, naszym zdaniem książka jeszcze pełniej może wprowadzić Was w magiczny grudniowy czas. Najlepiej czytana pod grubym wełnianym kocem w towarzystwie parującego kubka gorącej herbaty.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami książek, z których zdaje się słyszeć dzwoneczki z sań Świętego Mikołaja.

   

Zakochany Święty Mikołaj - AGNIESZKA JEŻ, TOMASZ KIERES, KATARZYNA MISIOŁEK, ANNA H. NIEMCZYNOW, AGNIESZKA OLEJNIK, KAROLINA WILCZYŃSKA, MAGDALENA WITKIEWICZ

  

   


        7,1 7,1 / 10 lubimyczytac.pl

Siedem gwiazd nie betlejemskich, a polskich autorek i autorów powieści beletrystycznych wspólnie stworzyło książkę – zbiór opowieści o miłości Zakochany Święty Mikołaj. Krótkie historie są w sam raz na jeden wieczór. Idealne nawet dla tych, którzy jak bohater pierwszej opowieści świąt nie lubią, a  jednocześnie skrycie tęsknią za magiczną atmosferą. Zakochany Święty Mikołaj książka o twórcach magicznej atmosfery świąt – Mikołajach - tych których spotykamy w centrach handlowych, szkołach i na korporacyjnych imprezach. 

Urocza świąteczna książka, która dobitnie pokazuje, że za każdym kostiumem kryje się jakaś historia! 

   

Dzwonki gwiazdki słomki - RENATA KOSIN

    

   


        7,1 7,1 / 10 lubimyczytac.pl

Wsi spokojna, wsi wesoła.

Święta w podlaskiej miejscowości - brzmi idealnie?

Co się stanie gdy prawdziwy obraz wsi nie pokrywa się z wyobrażeniami na temat sielskiej wsi zaczerpniętymi z filmów i książek?

Na pewno doprowadzi to do wielu nieoczywistych i zabawnych sytuacji. Matylda, młoda warszawianka w te święta spełni swoje marzenie  o spędzeniu wigilii na polskiej wsi. Starając się dopasować rzeczywistość do swoich wyobrażeń, wywróci do góry nogami nie tylko życie gospodarzy ale i swoje.

Zwariowana, klimatyczna i rodzinna książka! 

  

Drzewko Szczęścia - MAGDALENA WITKIEWICZ

  

 

    

 
        7,4 7,4 / 10 lubimyczytac.pl

Drzewo szczęścia Magdaleny Witkiewicz otuli was jak najcieplejszy koc.

Dziewięćdziesięcioletnia Kornelia ma plan, a każdy kto ją zna, wie, że zawsze stawia na swoim. Swój pomysł wprowadza w życie podczas rodzinnej wigilii oznajmiając wszystkim, że do szczęścia potrzebny jest jej herb... Skonfundowani biesiadnicy nawet nie podejrzewają, że prawdziwym celem Korneli jest sklejenie nieco popękanej rodziny.

Drzewko szczęścia to idealny wybór jeśli szukacie ciepłej, a jednocześnie zabawnej książki!

 

  

Listy pełne marzeń - MAGDALENA WITKIEWICZ

   

   


        7,2 7,2 / 10 lubimyczytac.pl 

Czasami tracicie wiarę w ludzi? Listy pełne marzeń to książka, która upewni Was, że dobrzy ludzie istnieją .

Czy ktoś powiedział, że Święty Mikołaj nie może być kobietą? Poznajcie Matyldę dziarską siedemdziesięciolatkę, która postanawia zmienić świat na lepszy i staje się... Świętym Mikołajem spełniając marzenia okolicznych dzieci!

Pozytywna, piękna książka, która otuli Was jak grudniowym ciepełkiem! Spędzicie dzięki niej kilka wieczorów w najlepszym towarzystwie!

    

Zupełnie inny cud - AGNIESZKA OLEJNIK

   

  


        7,4 7,4 / 10 lubimyczytac.pl

„Świat stałby się lepszym miejscem, gdybyśmy wszyscy przynajmniej próbowali dostrzegać to , co dobre i piękne, doceniać i dziękować”

W pałacyku w Leszczynach przy wigilijnym stole zasiada patchworkowa rodzina, która pod uśmiechami ukrywa różne dramaty.

Czy potrzebny jest cud, aby wyleczyć niezagojone rany? Czy może wystarczy wsparcie najbliższych i ciepły uścisk, „bo przecież wszyscy potrzebują tak się wtulić, tak schować w czyjeś ramiona”.

Ta książka jest dla osób, które unikają przesłodzonych komedii romantycznych, a szukają jakiejś świątecznej rozrywki! Polecamy!

  

  

Mamy nadzieję, że wybraliście coś dla siebie z naszych propozycji. Życzymy Wam przemiłego czasu z książką i jej bohaterami. Niech świąteczne ciepełko Was otuli i ukołysze. 

Zapraszamy do buszowania na takczytam.com, zajrzenia do naszego PREZENTOWNIKA i przedświątecznej wizyty w naszych księgarniach.

 

  

Do zobaczenia

księgarki z Warszawy