Wczytuję dane...

Coraz bliżej święta… 5 świątecznych pakietów!

Coraz bliżej święta… 5 świątecznych pakietów!
Przewidywany czas czytania:
3 minuty 30 sekund.
Wpis popełniony przez  Księgarki z Księgarni na Pradze w Warszawie

Początek grudnia to idealny czas na przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia. Wiadomo... Sprzątanie, zakupy, ubieranie choinki muszą poczekać kiedy do przeczytania jest tyle ciekawych książek. Jako typowi książkoholicy uważamy, że warto zaopatrzyć się w książki związane z Bożym Narodzeniem dużo wcześniej, aby odpowiednio przygotować się do przeżywania tego ważnego czasu. Poniżej przedstawimy kilka pakietów książek, które idealnie wpisują się w klimat świąt, a niektóre nawet nimi pachną ;)

 

1.Pakiet: „Zapach goździków”, „Blask choinki” Agnieszka Lis

 

 

Pierwsza z pakietu to historia, która dzieje się w świątecznym, wyjątkowym czasie, ale dotyczy całkiem życiowych problemów dnia codziennego. Dwie zaprzyjaźnione rodziny szykują się do najważniejszego dnia w roku- Wigilii jednak na horyzoncie pojawiają się pewne komplikacje, które mogą zaburzyć sielankowe przygotowania. Czy bohaterowie dadzą radę przeciwnościom losu i nie pozwolą by problemy zepsuły im świąteczną harmonię?

Blask choinki to opowieść o spędzaniu Świąt Bożego Narodzenia w miejscu, które idealnie wpisuje się w ich klimat- w Zakopanem. Biały puch daje poczucie pełnej satysfakcji z obchodzenia tego magicznego czasu, choć nie każdy od razu to zauważa. To tu, w górach znajdzie się czas na niedokończone kiedyś rozmowy, zaskakujące spotkania i drobne radości, które są nam tak bardzo potrzebne, a dopiero teraz możemy zdać sobie z tego sprawę...

2.Pakiet orzechowy „Spełnione życzenia”, „To będą piękne święta” Karolina Wilczyńska 

„To będą piękne święta”. Czy trzeba coś dodawać, kiedy sam tytuł wzbudza w nas poczucie wyjątkowości nadchodzącego czasu? Książka jest zbiorem wielu historii wielu bohaterów, ale jest też swego rodzaju przewodnikiem, który pomoże nam w sposób praktyczny przygotować się do wyczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia. Znajdziemy w niej mnóstwo konkretnych pomysłów jak stworzyć oryginalne i piękne ozdoby na świąteczny stół, czy choinkę.

Czy wierzycie w moc i magię wigilijnej nocy? Czy kiedyś Twoje życzenie wypowiedziane w ten szczególny czas się spełniło? W książce „Spełnione życzenia” wszystko się może zdarzyć, a to za sprawą niezwykłej dziewczynki i jej „mocy”. Czy brzmi to jak bajka? Możliwe...jednak warto wierzyć w spełnienie naszych marzeń, nawet jeśli mogą wydawać się całkiem nierealne. W końcu to święta, czas niezwykły.

3.Pakiet cynamonowy „Szczęście przy kominku”, „Magia grudniowej nocy” Gabriela Gargaś

  

„Szczęście przy kominku” to pozycja szczególnie bliska nam księgarzom ze względu na miejsce w którym rozgrywa się główna akcja książki, a jest nim „Antykwariat z książką i kawą”. To właśnie tutaj czeka na nas Bunia, która z kubkiem gorącej herbaty wysłucha nas i zawsze wesprze dobrą radą i słowem. To wyjątkowe miejsce odwiedzają okoliczni mieszkańcy, którzy szukają recepty na troski dnia codziennego.

„Magia grudniowej nocy” to opowieść o Michalinie, która niedługo zostanie mamą. Niestety nachodzą ją obawy, że będzie wychowywać dziecko samotnie. Być może jednak świąteczny czas przyniesie jej coś niespodziewanego i z pozoru trudna sytuacja okaże się  tylko czasem wielu prób prowadzących do szczęśliwego rozwiązania. W święta może wydarzyć się wszystko!

4.Pakiet imbirowy „Bądź moim światłem” , „Siedem cudów” Agata Przybyłek

„Siedem cudów” to opowieść o czasie przedświątecznych przygotowań. Niestety problemy dnia codziennego nie pozwalają wszystkim cieszyć się tym okresem. Niektórzy muszą kłamać by nie zburzyć innym magii świąt, inni zaś popełniają błędy, które mogą wpłynąć na ich przyszłość. Czy to jest w stanie zburzyć harmonię tego szczególnego okresu? Czy jednak uda się odbudować dobrą atmosferę zbliżających się świąt?

„Bądź moim światłem” to historia Magdy, która ma wewnętrzne dylematy dotyczące swojego małżeństwa. Napotkany przez nią bezdomny i nić porozumienia, która nawiążę się podczas ich rozmów wcale nie ułatwi jej podjęcia jakiejkolwiek decyzji. Czy jest w tej sytuacji dobre wyjście, jeśli na jednej szali postawiona jest lojalność, a na drugiej własne szczęście? Co wybierze Magda?

5.Pakiet: „Słuchaj głosu serca” , „Uwierz w miłość Calineczko” Natalia Sońska

„Słuchaj głosu serca” to piękna opowieść o poszukiwaniu prawdziwej miłości. Jej bohaterką jest Jagna, która pod wpływem nalegań rodziny w końcu pragnie stworzyć udaną relację z poznanym wymarzonym mężczyzną. Czy przedstawienie swojego wybranka rodzinie nie okaże się za poważnym krokiem na początku ich znajomości? Czy miłość zwycięży?

„Uwierz w miłość Calineczko” to opowieść o miłości, która czekała bardzo długo ,aby rozkwitnąć.

Podobno miłość zawsze znajdzie właściwą drogę, ale czy tak będzie w przypadku tej relacji? Maja musi wyjść spoza strefy swoich baśniowych marzeń, aby się przekonać, czy jej przyjęte schematy mają odniesienie w rzeczywistości, czy jednak los przygotował dla niej zupełnie inny scenariusz.

   

Przedstawione pozycje stanowią dla nas idealne podwaliny do przygotowania przede wszystkim w sobie nastroju istnie świątecznego. Każda historia jest inna i każda jest warta przeczytania.

Święta to czas miłości, radości ,ale też refleksji nad ważnymi aspektami naszego życia.

Zachęcamy do zapoznania się z powyższymi pozycjami i przeżywania tego szczególnego czasu razem z bohaterami tych pięknych powieści.

Jeśli żaden z tych pakietów ci nie podpasował zachęcamy do przejrzenia świątecznej kategorii 

Do zobaczenia

księgarki z Warszawy