Wczytuję dane...

5 zachwycających i budujących powieści młodzieżowych  

5 zachwycających i budujących powieści młodzieżowych   

 

  

Wyselekcjonowaliśmy 5 wspaniałych książek, które powinien przeczytać każdy nastolatek, a dlaczego? Książki, które wybraliśmy są wyjątkowe na swój sposób. Każda z tych pozycji, daje nam sporo do myślenia, są to historie osób które, mimo młodego wieku, sporo w życiu przeszły. Nie warto się poddawać, trzeba walczyć, bo po każdej burzy wychodzi słońce. Po przeczytaniu tych pozycji zmienisz podejście do świata i swojego otoczenia.

   

Miasteczko ostatnich westchnień- Grzegorz Gortat

   

Poruszająca historia małego chłopca, który trafia w dziwne miejsce, gdzie jest jedynym człowiekiem. Jego opiekunem i przewodnikiem zostaje pies o imieniu Raben, który został okaleczony przez swoich właścicieli. Gdy chłopiec dorasta, zaczyna dostrzegać swoją odmienność, która zmusza go do wyruszenia w niebezpieczną podróż. Jak wiele jeszcze chłopiec będzie musiał znieść? Czy uda mu się przeżyć? Zakasująca fabuła wciągnie każdego czytelnika.

   

Drugie bicie serca – Tamasyn Murray

  

  

Powieść młodzieżowa, która porusza dorosłe i trudne tematy choroby, żałoby, depresji oraz transplantologii. Jonny, każdego dnia budzi się podtrzymywany przy życiu przez aparaturę, marzy o tym aby dostać nowe serce. Niamh, kłóci się cały czas ze swoim bratem i ma go dość. Czy historia tych osób się połączy? Warto przeczytać tę książkę, aby docenić swoich bliskich.

    

Lot komety – Anna Onichimowska

 

 

Kometa, stara się na nowo ułożyć sobie życie. Zmieniła styl ubierania, a przede wszystkim przestaje brać używki. Ma nadzieję, że to wszystko pozwoli jej na nowo rozkochać w sobie byłego chłopaka. Nikt ze znajomych dziewczyny, nie orientuje się, iż znalazła się ona w złym towarzystwie. Czy ktoś zdoła wyrwać ją z opresji?

 

Słonecznikowa zima- Nora Schuurman

 

 

Piękna, wzruszająca powieść o siostrzanej miłości, cierpieniu i nadziei. Emma i Sanni to siostry, które sporo w życiu przeszły. Dziewczyny starają się nie myśleć o ojcu, którego praktycznie nie ma, o domu, który się rozpada. Na dodatek jedna z sióstr staje się ofiarą mobbingu w szkole. Dziewczyny mogą liczyć tylko na siebie, mimo różnych przeciwności losu, nie tracą nadziei na lepsze jutro.

  

Przypływy-Brigitte Vaillancourt

   

  

Nastoletnia Capucine odnosi wrażenie, że nie pasuje do swojej rodziny. Nie interesują ją plotki i świat współczesnej mody. Kocha morze. Przypadkiem dowiaduje się, że ma straszą siostrę, która została oddana do adopcji. Capucine chce ją poznać i dowiedzieć się, czy są do siebie podobne. Czy wyjazd nad morze odmieni jej spostrzeżenia dotyczące rodziny? Jak potoczy się życie nastolatki?

   

Te 5 książek pokazuje, że w życiu nie jest łatwo i kolorowo, że czasem już od najmłodszych lat zmagamy się z poważnymi problemami. Okazuje się jednak, że dzięki rodzinie i prawdziwym przyjaciołom, można wszystko przezwyciężyć.

Do zobaczenia

księgarze i księgarki z Bydgoszczy