Wczytuję dane...

Jak zachęcić dziecko do czytania [5 książek]

Jak zachęcić dziecko do czytania [5 książek]

 

Jak zachęcić dziecko do czytania? Choć to zadanie wydaje się być trudne jest na nie stosunkowo łatwe rozwiązanie - CZYTAĆ. Według badań dzieci, których rodzice czytają i mają w domu książki będą czytelnikami w przyszłości. Nawyki wykształcone w dzieciństwie np. codzienne czytanie przed snem są jednymi z najtrwalszych mechanizmów, które zostają na całe życie. Powtarzanie czynności, którą utożsamiamy z przyjemnością i relaksem sprawi, że nasz mózg tworzy unikalne połączenia, dlatego wykształcanie nawyku czytania od dziecka jest tak ważne.  I do tego serdecznie Was zachęcamy.

 

 

Kluczowym zdaje się być czytanie dzieciom od najmłodszych lat. Według badań z Ohio State University dzieci w wieku 0-3 lat, którym rodzice czytają 5 książek dziennie zaczynają przedszkole osłuchane zasobem słów o ponad 1,4 miliona większym, niż dzieci, którym się nie czyta!

Dlaczego warto czytać dzieciom? Na to pytanie odpowiedzieli nasi księgarze z Łodzi w TYM wpisie - zapraszamy do lektury (kliknij tu)

  

"Dziecko, które czyta stanie się dorosłym, który myśli"

  

Dzisiaj podrzucamy Wam kilka tytułów, które mogą Wam pomóc w zachęceniu najmłodszych, do wejścia w świat książkowych historii.

 

 Poczytajmy, jak rozwijać w dziecku pasję czytania, Mariella Lunardi

 

        

   „Poczytajmy. Jak rozwijać w dziecku pasję czytania” Mariella Lunardi. Krótko, zwięźle i na temat, tak najłatwiej opisać ten kilkudziesięciostronicowy poradnik. Przebrniecie przez niego w 20 minut, a wiedza zostaje na dłużej. Autorka daje wskazówki, jak zacząć czytanie z dziećmi, jak poprzez nasze doświadczenia i emocje czytelnicze, zachęcić ich do wejścia w ten świat. Podrzuca pomysły niby banalne, ale takie, o których możecie zapominać – wprowadzenie do lektury, intonacja głosu w trakcie czytania, czy też omawianie konkretnych wydarzeń z książki, aby była ona dla dziecka czymś więcej, niż tylko przeczytaną treścią. Bardzo Was zachęcamy do rozpoczęcia tego wyzwania, właśnie od tej pozycji.

 

   O przygodach i igraszkach wesołego ptaszka, Anna Świrczyńska

 

 

          Kiedy już opanujecie podstawy i będziecie wiedzieli co robić, możecie przejść do praktyki, a tu z pomocą przychodzą Wam nasi klienci i książka z ich polecenia. Nikt nie był zawiedziony i wszyscy wracali po więcej, po coś podobnego. „O przygodach i igraszkach wesołego Patałaszka” Anny Świrszczyńskiej to zabawna, wierszowana opowieść o przygodach pomysłowego i odważnego chłopca, który za sprawą magicznego konia z papieru odbył podróż po wielu egzotycznych krajach świata, zdobywając przyjaciół i dokonując niezwykłych czynów. Książka uczy i bawi, a przede wszystkim daje duże pole manewru czytającemu ją dorosłemu, aby zapoznać dziecko z tą przygodą. Na zachętę dodamy jeszcze, że jest pięknie ilustrowana, co spodoba się zarówno młodym, jak i starszym czytelnikom.

 

BAJKI CZYTAMY SAMI

 

 

  

          Kolejna propozycja to „Bajki czytamy sami” – wciąż dla najmłodszych, z dużymi obrazkami, dużymi literami i nie tak wielką ilością tekstu, aby nie zniechęcić dziecka. „Królewna Śnieżka”, „Jaś i Małgosia” czy „Brzydkie kaczątko” to klasyka bajek, które zna każdy. Wykorzystując wspomnienia ze swojego dzieciństwa i powrót do czasów, kiedy to Wy pierwszy raz je czytaliście, na pewno zachęcicie najmłodszych do czytania. A kto wie? Może za chwilę, sami będą Wam opowiadać te bajki, znając na pamięć każdą stronę? Spróbujcie!

   

Sami czytamy – Detektyw Zagadka

 

          Starsze dzieci mogą dołączyć do Basi, Bartka i przede wszystkim Pana Zagadki. Seria książek „Sami czytamy – Detektyw Zagadka” to idealna opcja na naukę samodzielnego czytania. Duża czcionka i komiksy uatrakcyjniają tę czynność, a ten niezłomny tropiciel skradzionych rowerów, potworów i zielonych skarpetek, zabierze młodzież w świat pełen przygód i gwarantujemy Wam, że będą chcieli sięgnąć po więcej.

Książki można kupić JESZCZE  TANIEJ - w ramach akcji #WychowajCzytelnika TU

 

Cała kategoria z PAKIETAMI #WychowajCzytelnika 

  

  

 Wyspa Pramela Max Kruse

  

         

  

„Wyspa Pramela” Maxa Kruse to ulubiona książka białostockich klientów, dzieciaki młodsze i starsze zaczynają czytelniczą przygodę właśnie od niej, co daje nam spore grono stałych, młodych klientów. Ta literatura dziecięca, to fantazyjna opowieść o małym, dzielnym Pramelu, który pewnego dnia przybył na brzeg tropikalnej wyspy Titiwu, która jest pełna tajemniczych postaci. Profesor Habakuk Tibatong, jego uczeń Tim Kleks, świnia Wuc, pingwin Ping, waran Wawa i trzewikodziób Susz, oni wszyscy wciągają młodego czytelnika w świat przyjaźni, odwagi i mnóstwa zagadek.

Mamy nadzieję, że wybierzecie coś dla siebie i dla swoich dzieci z naszego wpisu! 

W ofercie posiadamy najlepsze bajki dla dzieci do czytania.

  

Żeby dostać się do KATEGORII PIERWSZE CZYTANKI, w której znajdziecie idealne książki dla początkujących wystarczy kliknąć w BANNER poniżej!

   

  

Do zobaczenia!

Księgarki z Białegostoku