Wczytuję dane...

Książce też należy się urlop! Weź książkę na wakacje [5 książek]

Książce też należy się urlop! Weź książkę na wakacje [5 książek]

Weź książkę na wakacje [5 książek]

 

 

Słońce, piasek, szum fal i książka w dłoni – brzmi jak wymarzone wakacje? Za oknem coraz cieplej, na horyzoncie upragniony urlop, a w planach brak konkretnej książki do przeczytania? Oto nasze propozycje książek, które warto zabrać ze sobą na wakacje! Nie ważne czy te spędzacie w podróży czy na balkonie ;)

  

Grzegorz Wielgus „Pęknięta korona”

 

  

Książka Grzegorza Wielgusa Pęknięta korona oczaruje Cię swoim klimatem. Ta pozycja to bardzo udane połączenie powieści historycznej i kryminału ze szczyptą fantasy - rozbicie dzielnicowe Polski XIII, wieczny Kraków pod rządami Bolesława Wstydliwego, tajemnicza pogańska sekta, zbrodnia dwóch rycerzy z Małopolski i doświadczony inkwizytor brat Gotfryd.

Na brzegu Wisły zostaje odnalezione ciało zamordowanego mężczyzny. Jednak to dopiero początek serii morderstw. W spalonym dworze odkrywamy ciało zwęglonego rycerza odprawiającego pogański rytuał. Ślady prowadzą do ruin zamku Lemiesz. Czy rzeczywiście tam czai się zło?

Pęknięta korona to doskonała pozycja dla wszystkich, nie tylko miłośników średniowiecznej historii, wczesnosłowiańskich klimatów, podań i legend. Czyta się ją przyjemnie i łatwo. Ani przez moment nie opuszczamy głównych bohaterów, tajemniczego klimatu. Mało tego, cały czas niemalże fizycznie jesteśmy w centrum akcji i sami stajemy się uczestnikami wydarzeń. 

   

Grzegorz Wielgus „Czarcie słowa”

  

  

Dla wszystkich, którzy odczuwali pewien niedosyt po przeczytaniu Pękniętej korony Grzegorza Wielgusa jest doskonała wiadomość. Nakładem wydawnictwa INITIUM ukazała się książka Czarcie słowa, będąca kontynuacją losów głównych bohaterów Pękniętej korony.

Tym razem, po sześciu latach przerwy, w 1279 roku akcja przenosi się do średniowiecznej Austrii, gdzie po zakończeniu krwawej wojny o koronę Królestwa Niemiec ma pojawić się król Rudolf Habsburg. Główny wątek książki to wspaniały turniej rycerski, który ma się odbyć na zamku w Rappottenstein. Jednak w okolicy dochodzi do serii wstrząsających morderstw, po których zostają tylko okaleczone zwłoki i wyryte na drzewach słowa.

Oprócz dobrze nam już znanych Jaksy, Lamberta i brata Gotfryda pojawia się tajemniczy i okrutny Titivillus.  Czy jest to człowiek czy demon? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź czytając tę doskonałą książkę.

Podobnie jak w pierwszym tomie autor po mistrzowsku połączył powieść historyczną z kryminałem oraz elementami grozy. Ponadto w bardzo plastyczny sposób niemalże namacalny zapoznajemy się z ideą turniejów rycerskich organizowanych w całej XIII wiecznej Europie. Co w połączeniu ze spiskiem i zbrodnią jeszcze bardziej niż w pierwszej części wciąga nas w akcję. Znowu stajemy niejako przy boku głównych bohaterów, uczestników tamtych wydarzeń.

 

R. S. Grey „Z całego serca”

  

Tę książkę polecamy wam Z CAŁEGO SERCA.

Jest to pozycja idealna dla młodzieży i dla młodych dorosłych. Fabuła wciąga od pierwszych stron, a właściwie od pierwszego spotkania dwójki głównych bohaterów w domu pogrzebowym - żeby było bardziej groteskowo - przy wybieraniu urny. Oprócz uroczej historii o pierwszej miłości, R. S. Grey porusza też temat choroby, przeszczepu, relacji z nadopiekuńczymi rodzicami oraz straty. Wyruszyliśmy w podróż, nie mając nic do stracenia i nie wiedząc, co wydarzy się jutro.  Zakochaliśmy się młodzieńczą, nierozważną miłością. Taką miłością, która płonie jasnym płomieniem.   Taką miłością, od której żadna mapa nie wskaże drogi powrotnej. 

Z całego serca będzie idealną książką dla fanek i fanów niebanalnych historii! 

         

Mariola Kłodawska „Wokół zbrodni” 

   

 

Wokół zbrodni Marioli Kłodawskiej to idealna książka dla miłośników podcastów kryminalnych, książek true crime i tych, którym znudziło się czytanie o wymyślonych zbrodniach, a nie mają ochoty na typowe książki z półki non fiction.

W książce znajdziemy opisy i analizę sześciu prawdziwych zbrodni, które wstrząsnęły światem. Mariola Kłodawska dokładnie opisuję historię zarówno ofiar, jak i sprawców, by później skupić się na zbrodni i procesie. 

Świetna pozycja na upały - opisane historie zmrożą krew w żyłach niezależnie od temperatury za oknem!

  

Gabriela Gargaś „Kochaj mnie czule”

 

 

Kochaj  mnie czule to jedna z tych książek, które czytają się same... 

Każdemu z nas zdarza się pomyśleć, że wszystko wali się nam na głowę.  Tak również czuje się Natalia główna bohatera książki Gabrieli Gargaś Kochaj mnie czule. Życie każe jej „płacić” z nawiązką za to co dał dobry los...

Wieczne komplikacje, trudny rodzicielstwa i małżeństwa, powrót pierwszej miłości, długi, choroba... Czy Natalia zdoła odbudować swoje życie?

Przeczytajcie i przekonajcie się sami. Niech nikt z Was nie omija części, którą autorka napisała do czytelników – warto!

 

Mamy nadzieję, że spośród tych 5 pozycji wybierzecie coś dla siebie! W końcu podsunęliśmy Wam książki z prawie każdej księgarnianej półeczki. 

Jeśli nie widzicie tu nic w waszym guście zachęcamy do pobuszowania w regałach BELETRYSTKI.

 

Do zobaczenia

księgarze z Rzeszowa