Wczytuję dane...

Książki ezoteryczne [4 tytuły]

Książki ezoteryczne [4 tytuły]

 

            Czasami okazuje się, że tradycyjna nauka nie wystarcza. Wielokrotnie spotykamy klientów, którzy zerkają z ciekawością na literaturę popularnonaukową, po czym, z pewnego rodzaju widocznym w oczach nienasyceniem, kierują swój wzrok w stronę klasyków filozofii, a kiedy okazuje się, że również idee wielkich myślicieli nie wystarczają, to zaczynają szukać jeszcze głębiej. Wtedy właśnie nastaje czas ezoteryki. Można sięgnąć po nią z czystej ciekawości po zetknięciu się ze sferą numinosum, czymś przerażającym i fascynującym zarazem. Niektórzy sięgną po nią z zainteresowaniem i dbałością antropologa, inni będą odkrywali ten świat z szaleńczym oddaniem zgłębiającego kabalistyczną sztukę rabina, a jeszcze inni będą chcieli po prostu zapewnić sobie trochę specyficznej rozrywki. Niezależnie od przyczyny - czy to jednej z wymienionych przeze mnie, czy to ze względu na jeszcze inny powód, chciałbym w tym tekście polecić Wam kilka pozycji wydanych przez Studio Astropsychologii.

 

Kosmiczna spirala - Jeremy Narby

  

         

    Zapewne znajdą się wśród was tacy, którzy mają słabość do łączenia kropek. Jeremy Narby w swojej książce próbuje znaleźć wspólny mianownik dla elementów, które zdają się pochodzić z całkowicie odmiennych światów. To znowu kwestia czytelnika, w jaki sposób te powiązania potraktuje, ale sam koncept świadomości na każdym poziomie komórkowym jest co najmniej intrygujący. Jeżeli interesuje was zatem mitologia, szamanizm, biologia molekularna albo neurologia, a najlepiej wszystkie te zagadnienia po trochu, to Kosmiczna spirala powinna sprostać waszym wymaganiom.

  

Fizyka Duchowa - dr Barbara De Angelis

  

            

  Wibracyjne zmiany wewnętrzne. Brzmi dziwnie? A może interesująco? Okazuje się, że dla wielu teksty Barbary De Angelis były na tyle intrygujące, że książki jej autorstwa znalazły się nawet na liście New York Timesa. Być może warto przekonać się w takim razie, na czym polega fenomen transformacji osobistej i duchowej.

   

Rozmowy z bliskimi po drugiej stronie - Alexandra Chauran

   

 

  

            Bez względu na to, czy rzeczywiście zamierzamy komunikować się z bliskimi zmarłymi, sam temat związany z medium zdaje się wydawać na tyle interesujący, że być może warto go  zgłębić. W książce Alexandry Chauran znajdziecie wskazówki dotyczące otrzymywania znaków i odpowiedzi z tytułowej drugiej strony, a nawet kurs nauki komunikacji z duchami. Temat medium jest na tyle wszechobecny w popkulturze, że chociażby z tego powodu warto dowiedzieć się, kto i w jaki sposób zajmuje się tym na co dzień. Być może jednym z najlepszych sposobów na poszerzenie wiedzy z tego zakresu jest poznanie tego świata od kuchni.

   

Na krawędzi śmierci - Karen Henson Jones

  

           

 Wróćmy jeszcze na chwilę do tematu zaświatów, a najlepiej otrzyjmy się o śmierć tak jak Karen Henson Jones. Autorka postanowiła opisać swoją metamorfozę i intrygującą podróż przez Indie, Bhutan  i Izrael, ale również swoją podróż metafizyczną. Dla wszystkich zainteresowanych świadectwami osób, które poczuły, że doświadczyły bezpośredniego kontaktu ze śmiercią, również historia Henson Jones i jej wpływu na dalszy bieg życia może okazać się fascynująca.

  

            Jeżeli czytając ten tekst, poczuliście wibracje, bliżej nieokreślony rodzaj przepływającej przez was energii albo zetknęliście się z drugą stroną, to zachęcamy raz jeszcze do sięgnięcia po którąś z wymienionych przez nas pozycji. A jeżeli jeszcze tych doznań nie doświadczyliście, a chcielibyście, albo po prostu was ten temat zainteresował, to zapraszamy was serdecznie do naszych księgarni stacjonarnych oraz na naszą stronę internetową, gdzie znajdziecie wszystkie książki z tego zestawienia.

Do zobaczenia,

Księgarze z Poznania