Wczytuję dane...

Książki romantyczne, które warto przeczytać

Romans to literatura, w której gustują przede wszystkim kobiety, chociaż i mężczyźni lubią czasem poczytać o spełnionej miłości. Książki romantyczne to przyjemny rodzaj lektury, przy której można się odprężyć i pofantazjować o gorącym uczuciu. Wbrew pozorom romanse to nie zawsze ckliwe opowieści o spełnionej miłości, gdyż fabuła często okraszona jest wieloma wątkami, które podkreślają dramatyczne losy bohaterów w dążeniu do uczucia.

Romans historyczny – miłosne perypetie z dawnych czasów

Książki o miłości charakteryzują się rozbudowaną fabułą, pełną wzruszających momentów i bolesnych doświadczeń w walce o prawdziwe uczucie. Romanse historyczne są dodatkowo przesycone ciekawostkami na temat zamierzchłych czasów i zwyczajów, które nie zawsze ułatwiały pielęgnowanie uczucia. W tej kategorii literaturą rządzą opowieści rodem z królewskich dworów, starodawnych epok czy międzywojennych czasów. Książki romantyczne z zabarwieniem historycznym stanowią szczególnie barwne powieści, wśród których warto zapoznać się wybranymi pozycjami, takimi jak:

·         Virginia Henley „Zauroczona”,

·         Kat Martin „Aksamitna Velvet”,

·         Suzanne Enoch „Grzechy księcia”,

·         JulietteBenzoni „Fiora i wspaniały”,

·         Philippa Gregory „Złoto głupców”,

·         Kathryn Harrison „Uroki”.

Książki romantyczne wiele kobiet doprowadziły do łez, ale i zainspirowały do walki o prawdziwą miłość. Wbrew pozorom romanse to nie jest prosta literatura dla każdego, gdyż wzbudza skrajne emocje i wymaga wczucia się w sytuacje bohaterów, które często bywają dramatyczne.

Romanse współczesne dla nowoczesnych kobiet

Czytelniczki najchętniej wybierają literaturę współczesną, gdyż porusza ona tematy, z którymi każda kobieta ma do czynienia na co dzień. Romanse współczesne opowiadają o losach bohaterów umiejscowionych w latach obecnych, którym na drodze miłości stają przyziemne przeszkody. Książki romantyczne to nie zawsze opowieści o trudnym uczuciu i bolesnych zmaganiach par kochanków. Literatura ta często zawiera zabawne wątki i rozbudowaną fabułę. Miłośniczki romansów współczesnych, powinny do swojej kolekcji książek dołączyć, takie pozycje jak:

·         Anna Szczypczyńska „Dzisiaj śpisz ze mną”,

·         Agnieszka Rusin „Przypadkowe spotkanie”,

·         Anna Kekus „Wybory Niny”,

·         Adrianna Klara Kłosińska „To, co nas łączy”,

·         Jackie Collins „Wyznania buntowniczki”,

·         Michal Viewegh „Opowiadania o małżeństwie i seksie”.

Książki romantyczne nie zawsze pisane są przez kobiety dla kobiet. W tej kategorii można znaleźć także ciekawe pozycje, których autorami są mężczyźni. Godną polecenia jest na przykład książka „Trzy razy miłość” napisana przez Piotra Podgórskiego, opowiadająca o współczesnej historii miłosnej.

Romanse to nie zawsze piękne opowieści o uczuciach, gdyż historie bohaterów często przeplatane są tragicznymi wydarzeniami. Szczególnie można to zauważyć w przypadku romansów historycznych, gdzie czas wydarzeń umiejscowiony jest w okresach wojen czy panowania władców. Książki romantyczne to inspirujące opowieści, o których trudno zapomnieć, i do których często się wraca.