Wczytuję dane...

Mocne książki, które zostają w pamięci [6 tytułów]

Mocne książki, które zostają w pamięci [6 tytułów]

  

Przychodzi wieczór, siadasz pod kocem, w jednej ręce kubek herbaty, w drugiej książka.

Pełen relaks...A może oczekujesz czegoś więcej? Lubisz mocne, wciągające książki? Cenisz sobie dreszczyk emocji?

Nie chcesz kolejnego przewidywalnego obyczaju lub lekkiego kryminału? Da się zrobić! Zabierzemy Cię na niesamowitą podróż z książkami, dzięki którym opuścisz swoją strefę komfortu.

Oto kilka pozycji, które poruszą struny w głębi Ciebie, o których nawet nie miałeś pojęcia!

Wzruszające, porywające, a może mrożące krew w żyłach? Wybór należy do Ciebie.

 

ZIMNY CHIRURG – Max Czornyj

   

 

Zapraszamy Was do rozmowy z bestią i katem.

Elektryzująca powieść, za sprawą której autor – MAX CZORNYJ – uplasował się na bardzo wysokiej pozycji wśród czołowych twórców kryminałów. Każde kolejne zdanie, każde słowo prowadzi czytelnika coraz głębiej w odmęty mroku. To właśnie czytelnik staje się powiernikiem tajemnic seryjnego mordercy, zanurza się w plugawe zakamarki jego umysłu, poznaje motywy stojące za jego niebywałym okrucieństwem... i wreszcie... niemalże fizycznie doświadcza bólu i cierpienia, na jakie skazane były ofiary EDMUNDA KOLANOWSKIEGO.

Książka ZIMNY CHIRURG wykracza daleko poza granice wytyczone przez konwencję gatunkową kryminału. Przeraża, wprawia w osłupienie, niejednokrotnie bulwersuje... a nawet wzbudza perwersyjną fascynację. Niezaprzeczalnie autor osiągnął cel... jego książka skłania do refleksji nad naturą i źródłem zła... i zapada w pamięć na długo po zakończeniu lektury.

Instynkt bestii – czy jest nieodłączną cechą przypisaną człowiekowi od momentu narodzenia, czy też może rozwija się na bazie traumatycznych doświadczeń i nieodgadnionych procesów zachodzących w głowach psychopatów? Odpowiedź na to pytanie pozostaje nieosiągalna pomimo wieloletnich badań prowadzonych na całym świecie.

 

TO CO ZAKAZANE – Tabitha Suzuma

  

 

"Możesz zamknąć oczy i nie patrzeć na rzeczy, których nie chcesz widzieć, ale nie możesz zamknąć swojego serca na rzeczy, których nie chcesz czuć."

Tabitha Suzuma napisała książkę, którą potrafi wstrząsnąć nie jednym czytelnikiem, porusza temat który z pewnością wolelibyśmy przemilczeć lub udawać, że nie istnieje.

Młodzi, piękni i utalentowani - z pozoru normalne rodzeństwo, jednak łączy ich coś o wiele bardzie intensywnego, coś zakazanego. Ale jak przestać kochać gdy tylko to daje siłę aby przetrwać kolejny dzień? Jak długo można się okłamywać? Jak długo rozum będzie wygrywał z sercem?

"To co zakazane" to zdecydowanie pozycja, która nie należy do najłatwiejszych, jednak po mimo kontrowersyjnego tematu potrafi wzbudzić w czytelnikach zrozumienie, współczucie a nawet chwycić za serce. Bez oceniania żadnej z postaci ukazuje przebytą drogę i konsekwencje jakie trzeba ponieść. Warto pokonać swoje uprzedzenia i mieć otwarty umysł sięgając po tą przejmującą historię która na pewno długo pozostanie w pamięci. 

  

HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM – J.R.R Tolkien

 

   

Fascynująca opowieść o odwadze, marzeniach i zdobywaniu przyjaźni w niecodziennych okolicznościach. Śródziemie- świat  wykreowany przez J.R.R Tolkiena wciąga nas już od pierwszych stron w średniowieczny świat połączony z magią czarodziejów.

Brniemy przez akcje śledząc poczynania małego hobbita - Bilbo Bagginsa, który zgodził się za namową swojego przyjaciela (czarodzieja Gandalfa) zostać włamywaczem w dzielnej kompani krasnoludów pod wodza Thorina, króla bez królestwa.

Wyruszą w emocjonującą i niebezpieczna podróż do Królestwa pod Górą, którego strzeże smok Smaug, by odzyskać to co niegdyś stracili- dom.

,,Hobbit" jest początkiem historii, której kontynuacja ma miejsce w trylogii ,, Władca pierścieni " . Jest to zdecydowanie książka, którą każdy musi przeczytać! 

   

UMYSŁ W OGNIU – Susannah Cahalan

   

 

Niesamowita historia oparta na faktach, w której autorka i bohaterka Susannah Cahalan opisuje swoje wspomnienia z najmroczniejszego okresu jej życia.

Pewnego dnia kobieta zaczyna mieć niepokojące symptomy. Z biegiem czasu doprowadzą ją one do takiego rozchwiania emocjonalnego, że traci rozum. Lekarze, którzy bardzo chcieli jej pomóc, po wielu badaniach nie byli zdolni postawić trafnej diagnozy. Dopiero na bardzo późnym etapie leczenia odkryto, co jest przyczyną jej dziwnego zachowania. Susannah miała dużo szczęścia, ponieważ była jedną z niewielu osób, której udało się z tego wyjść.

Nie sposób oddać w pełni emocji, które przeżywałam podczas poznawania przypadku młodej dziennikarki, lecz nie ulega wątpliwości, że historia ta jest warta poznania, gdyż niesie ze sobą cenne przesłanie. Pewnego rodzaju siłę i wiarę w to, że zawsze jest nadzieja na szczęśliwe wyjście z trudnej sytuacji, przed którą stawia nas życie.

 

MROCZNE BRACTWA I TAJNE KULTY,

czyli historia sekretnych stowarzyszeń – Jonathan Moore

  

 

Historia nauczana w szkołach jest nieraz przykrym obowiązkiem wielu uczniów. Co, jeśli może jednak zaciekawić? Co więcej: poruszać, szokować, wzbudzać obrzydzenie i niedowierzanie?

Ten tytuł jest gratką nie tylko dla zwykłych laików, ale i fanów zakazanej historii. Tajne stowarzyszenia i sekty – zarówno w przeszłości, jak i obecnie – zawsze wzbudzają w nas chęć sięgnięcia po to, co tajemnicze i niezbadane.

Jonahan Moore w bardzo przejrzysty sposób prowadzi czytelników w podróż przez rozmaite ugrupowania: od starożytnych bractw, po sekty samobójców, brutalnych morderców, na współczesnych grupach i mafiach kończąc. Możemy przyjrzeć się temu, w jaki sposób fanatyzm doprowadza do szaleństwa milionów ludzi. Czytając tę książkę będzie Wam trudno uwierzyć, do czego zdolne są osoby przekonane o własnej nieomylności. Poznacie tajne rytuały i praktyki, których przemoc i skala działania Was zaszokują. Przyjrzycie się przekonaniom samozwańczych proroków-psychopatów, którzy pociągnęli za sobą rzesze bezbronnych zmanipulowanych ludzi, dla których obłąkańcze przekonania były wszystkim, co posiadali.

Wydawać się może, że współczesny świat daleko odbiega od tego, który został przedstawiony w tej książce. Gdyby się nad tym zastanowić, dzieje się zapewne wiele rzeczy, o których po prostu nie wiemy – i prawdopodobnie nigdy nie będziemy w stanie się dowiedzieć.  

 

LOT 202 – Remigiusz Mróz

  

 

Czas wbić się w przestworza i zasmakować prawdziwej dawki napięcia unosząc się kilka tysięcy kilometrów nad ziemią - oto historia, od której nie będziecie potrafili się oderwać.
Na pokład samolotu pasażerskiego odlatującego z Okęcia wsiada prowadzący w sondażach i uwielbiany przez media premier. To ma być zwykły lot do Toronto... jednak szybko zamienia się w krwawą walkę z czasem i porywaczami samolotu.


Historia prowadzona przez autora REMIGIUSZA MROZA dwutorowo, pozwala wczuć się nam w sytuację nie tylko z perspektywy pasażerów samolotu, ale także postawionych na równe nogi władz, które robią wszystko co w ich mocy żeby nie doszło do katastrofy - a jednocześnie mających związane ręce...
Tylko dla czytelników o mocnych nerwach!

 

Pamiętaj, że to jedynie garstka książek, po które warto sięgnąć. W naszej sieci znajdziesz wiele atrakcyjnych książek w świetnych, niskich cenach! Wiele z nich spędzi Ci sen z powiek i nie da o sobie zapomnieć. Nasi księgarze chętnie Ci doradzą - zarówno stacjonarnie, jak i online. Ale pamiętaj! Czytasz na własną odpowiedzialność!

Do zobaczenia

Księgarki z Katowic