Wczytuję dane...

10 ulubionych książek księgarzy i księgarek z Rzeszowa

 

  

Czy jesteście ciekawi, jakie książki lubią, czytają i polecają księgarze oraz księgarki z Rzeszowa? Kryminały z humorystycznym wątkiem, powieści historyczne z wątkiem romantycznym, poradniki z rozwoju osobistego a może biografie znanych i nieznanych, ale zasłużonych osób? Już spieszymy z odpowiedzią!

  

 

 1. „Gizelle - moje życie z bardzo dużym psem” - Lauren Fern Watt. Ta wspaniała książka przypomina o tym, jak głęboka więź może istnieć między człowiekiem a jego ukochanym zwierzakiem.

Tytułowa Gizelle, to angielski mastif, którego Lauren dostała na dziewiętnaste urodziny. Od tej chwili ona i Gizelle, która osiągnęła rozmiar i wagę cielaka, stały się nierozłączne. Mieszkały razem w akademiku, a potem w klitce na Manhattanie. To Gizelle została jej niezawodną przyjaciółką i powiernicą, która umie słuchać, nigdy nie krytykuje i pomaga przetrwać trudne chwile.
Gdy okazuje się, że Gizelle jest ciężko chora, Lauren zabiera ją w ostatnią wspólną podróż. To ma być pasmo atrakcji i przyjemności, ale Lauren dobrze wie, że spełnieniem marzeń każdego psa jest po prostu miłość człowieka.
Poruszająca, płynąca z głębi serca historia, którą pochłonęłam w jeden dzień.

  

 

 1. „Mazurskie lato” praca zbiorowa
  W tej książce poznajemy bohaterów 8 opowiadań (autorstwa czołowych polskich autorów współczesnych), których los kieruje do pewnej uroczej tawerny w Mikołajkach.

Do mazurskiej stolicy zjeżdżają wszyscy miłośnicy jezior. Ci, którzy kochają żeglować, ale też tacy, którzy wolą się opalać i imprezować do białego rana. Do tego, jak wciąż podaje lokalne radio, w tawernie Mazurskie Lato można spotkać wielką miłość. Na dowód tego ściany tawerny ozdobione są zdjęciami par, które tu się zobaczyły, poznały, a czasem pokochały na nowo. Któż nie skusiłby się na taką gratkę? Któż nie chciałby poczuć motyli w brzuchu, znaleźć wymarzonej drugiej połówki albo przeżyć szalonego letniego romansu, który nigdy się nie skończy? Wszak wszyscy szukają miłości. Może będzie to Małgosia, którą narzeczony porzucił krótko przed ślubem? Albo Maja – samotna mama, która nie wierzy żadnemu mężczyźnie. Może los odmieni życie Roberta, który przez wiele lat walczył z uczuciem bez wzajemności?
Lektura pochłania bez reszty do tego stopnia, że czujemy się, jak bohaterowie tych wydarzeń.
Autorzy mają jedno wspólne przesłanie: miłość można znaleźć na różne sposoby!

      

 1. „Życie Cię kocha, Lili” - Anna H. Niemczynow
  To najbardziej pozytywna historia, jaką czytałam. Książka wnosi świeżość, energię, łamie utarte schematy i... daje kopniaka do tego, by w końcu się obudzić i zacząć naprawdę żyć!

Lilianna Berg, każdego poranka otwiera oczy i przyjmuje z radością to, co przyniesie kolejny dzień. Bo każdy dzień jest wyjątkowy, już nigdy się nie powtórzy. Dziewczyna kolekcjonuje unikatowe, barwne sukienki, które odzwierciedlają jej osobowość, odwagę i gotowość na podejmowanie nowych wyzwań. Każdego dnia staje przed lustrem, patrzy z radością na swoje oblicze i mówi: Życie Cię kocha, Lili. Trzy proste słowa, które są początkiem wszystkiego. Mimo utraty rodziców i przeszkód, które napotyka na swojej drodze, dziewczyna unosi wysoko głowę i dziarsko stawia im czoła.
"Bo bez względu na to, ile masz lat, kim jesteś i co robisz, ŻYCIE CIĘ KOCHA, i tylko od Ciebie zależy, co zrobisz z tą miłością".

  

   

 1. „Powiedz życiu tak, Lili” - Anna H. Niemczynow
  Jest to kontynuacja powieści opisanej powyżej. Autorka w zaskakujący sposób pokazuje, że czas przestać się buntować. Powiedzieć TAK i żyć pięknie. Pamiętajmy, że życie jest jedno i trzeba je spędzić jak najlepiej! Chcecie wiedzieć jak to zrobić? Odpowiedź czeka w tej wspaniałej książce. W książce znajdziesz 52 iluminacje!
  Sugestie nowych zachowań, postaw i działań, które wprowadzone w życie, znacznie wpłyną na jego jakość.
  Nie warto więc czekać, zdecydowanie lepiej zabrać się za czytanie. To będzie dobrze spędzony, budujący poczucie własnej wartości czas. Ta książka pozwala nam odnaleźć jasne strony życia.

  

  

 1. „Sisi - samowolna cesarzowa” - Allison Pataki
  Książka stanowiąca moim zdaniem udane połączenie literatury kobiecej z powieścią historyczną. Autorka w cudowny sposób ukazuje skomplikowany, daleki od wyidealizowanego w produkcjach filmowych, portret "Sisi".
  Na tle wydarzeń epoki i otaczającego świata poznajemy niesamowitą, delikatną, ale i nieco zagubioną kobietę, podziwianą przez całą ówczesną Europę.
  Książkę „połknąłem” w ciągu 3 dni i zdecydowanie ją polecam!
  Cesarzowa Elżbieta to także szczególna dla mnie postać. Gdybym żył w tamtych czasach, to z racji miejsca urodzenia byłaby i moją królową! Oprócz tytułu cesarzowej Austrii i apostolskiej królowej Węgier była także przedostatnią królową Galicji i Lodomerii.

  

 

 1. „Wielki gracz. Ze Żmudzi na dach świata” – Max Cegielski
  Kim właściwie był Bronisław Grąbczewski? Na to intrygujące pytanie znajdziemy odpowiedź w doskonałej książce Maxa Cegielskiego.
  Autor przedstawia nam szerzej, mało znaną postać syna powstańca styczniowego, który zaciągając się do służby w carskiej armii zostaje jednym z najwybitniejszych odkrywców, naukowców, ale i szpiegów. Pozycja ta, to zarówno fascynująca biografia jak i reportaż z podróży śladami głównego bohatera. Perfekcyjna mieszanka historii, polityki wielkich mocarstw i odkryć geograficznych. Doskonałe źródło wiedzy o życiu ludzi w ówczesnej oraz współczesnej Azji Środkowej.
  Mam, czytałem i bardzo gorąco polecam!

     

   

 1. „Żywe torpedy 1939” – Elżbieta Szumiec-Zielińska
  Książka ta jest opowieścią o idei, wartościach, ofiarności i poświęceniu. Historia ludzi – ochotników, którzy na kilka miesięcy przed wybuchem II wojny światowej byli gotowi poświęcić w obronie Ojczyzny coś najcenniejszego – swoje życie. Zdecydowali się na zaciągnięcie do mającej powstać w Polsce formacji „Żywych torped”.
  Autorka przybliża nam postacie i losy wojenne wybranych ochotników, gotowych na tak ogromne poświęcenie.
  Mocną stroną tej książki są autentyczne fragmenty listów, których kilkaset przechowywanych jest w zbiorach Centralnego Archiwum Wojskowego. Znajdziemy tu także 36 stron spisu ochotników z imienia i nazwiska wraz z ówczesnym adresem zamieszkania. Mnie udało się odnaleźć osobę z mojej miejscowości!
  Gorąco polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy do tej pory nie słyszeli o „polskich żywych torpedach”. Warto pamiętać i uhonorować ludzi, którzy dla swojej Ojczyzny gotowi byli się poświęcić!

   

  

 1. „Historia świata każdego dnia”

Ten piękny album wydany jest w taki sposób, że każda kolejna strona jest „kartką z kalendarza”.
Książka zawiera ogromną dawkę wiedzy i ciekawostek o świecie, ludziach i ważnych wydarzeniach. Codziennie może być obchodzona jakaś rocznica – narodzin wielkiego twórcy, wynalezienia przedmiotu używanego do dziś, czy wydarzeń, które miały wpływ na losy świata. Oprócz informacji historycznych przy każdej dacie znajduje się cytat, popularne święta, ale również takie, które nazywa się „nietypowymi”, jak na przykład:
„Dzień Całowania w Czoło” (10 marca),
”Dzień Pandy” (16 marca),
„Światowy Dzień Krwiodawstwa” (14 czerwca).
Grafika jest bardzo przejrzysta, z osią czasu i zdjęciami, więc łatwo znaleźć potrzebne informacje a nadmiar tekstu nie przytłacza. Ta pozycja książkowa idealnie nadaje się na prezent nie tylko dla osób zainteresowanych historią.

    

 

 1. „Szczęście w miłości” – Kasie West
  Lekka i przyjemna lektura zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych.
  Bohaterka powieści lubi mieć wszystko zaplanowane. Jednak wygrana na loterii odwraca jej dotychczas uporządkowane życie do góry nogami! Mając tak dużo pieniędzy musi uważać, komu może ufać. Informacja o tym szybko roznosi się po całej szkole. Za to w pracy w zoo jest traktowana jak dotychczas. Jej dobry kolega zdaje się nie wiedzieć o wygranej. Czy prawda może zaszkodzić?
  Książka świetnie sprawdzi się na miły wieczór. Jest pełna ciepła i humoru.

    

  

 1. „Przewodnik po relacjach rodzinnych” – Gary Chapman
  To poradnik o relacjach międzyludzkich. Przyda się zarówno rodzinom z dziećmi, parom w dłuższych związkach, ale też dopiero spotykającym się, czy singlom wciąż poszukującym bratnich dusz.
  Być może słyszeliście o 5 językach miłości: afirmacja, czas, prezenty, pomoc, dotyk. Są one bardzo ważne, jeśli chce się zrozumieć bliską osobę. Autor bardzo dobrze je przedstawia – jak je rozpoznać oraz jak „mówić” w tych językach i okazywać w ten sposób uczucie do drugiego człowieka. Oprócz tego w książce można znaleźć wskazówki, jak rozwiązywać konflikty oraz jak panować nad gniewem.
  Ta pozycja zdecydowanie wzbogaca w ogromną dawkę przydatnej każdemu wiedzy i uczy rozumieć siebie oraz innych.

   

Chcecie lepiej poznać zwolenników wyżej opisanych książek, porozmawiać o ulubionych tytułach lub sami polecić coś wartościowego? Serdecznie zapraszamy do naszej księgarni w Rzeszowie na ulicy Grunwaldzkiej 18. Aktualne godziny otwarcia znajdziecie tutaj.

Do zobaczenia!

Księgarze i księgarki z Rzeszowa

Tania książka w Rzeszowie, Tania ksiazka w Rzeszowie, Tanie książki w Rzeszowie, Tanie ksiazki w Rzeszowie, książki w Rzeszowie, księgarnia Rzeszów