Wczytuję dane...

Co czytać dzieciom? Przeglądamy dobre książki dla dzieci

Przewidywany czas czytania:
2 minuty 58 sekund.
Post popełniony przez  Sklep Internetowy

Już od pierwszych dni życia swojej pociechy warto sięgać po dobre książki dla dzieci. Nasuwa się jednak pytanie - co czytać dzieciom? Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych tytułów różnych kategorii. 

  1. Książeczki kontrastowe
  2. Książki interaktywne i aktywizujące
  3. Książeczki z ulubionymi bohaterami
  4. Literatura popularnonaukowa dla dzieci

1. Dlaczego powinieneś wybrać książeczki kontrastowe dla swojego malucha?

Najlepiej sprawdzają się u niemowląt między 3. a 6. miesiącem życia. Zawarte tu rysunki to proste kształty, kontrastowe kolory w zawężonej palecie barw.

Obrazki stymulują prawidłowy rozwój wzroku, bowiem w pełni odpowiadają sposobowi, w jakim niemowlę widzi otaczający go świat. Książki dla dzieci w tej kategorii to m.in. seria Obrazki Maluszka. Do wyboru oddajemy kilka tytułów, takich jak np. Buźki, Kolory, Pojazdy i Safari.  

2.Książki interaktywne i aktywizujące

  Tego rodzaju książeczki to pozycje zachęcające dziecko do działania i zabawy,  np. dotykania, potrząsania, rysowania czy opowiadania. Wśród nich znajdziesz tytuły pomagające w nauce pierwszych słów, kształtów, kolorów czy odgłosów zwierząt, a przy tym zapewniające doskonałą zabawę. 

Dobre książki dla dzieci z tej kategorii to m.in. seria Dotykam i poznaję, która angażuje do zabawy, a jednocześnie dostarcza maluszkom niezapomnianych wrażeń sensorycznych. Warte uwagi są także książeczki z serii Kapitan Nauka przeznaczone dla dzieci w różnym wieku - zarówno dla tych najmłodszych, jak i również starszych.  

3.Książeczki z ulubionymi bohaterami

Wiek przedszkolny i szkolny to dobry czas na zaznajomienie dziecka z seriami książek, w których opowiadane są przygody sympatycznych bohaterów. Te nie tylko doskonale bawią i zachęcają do czytania, ale też mają cenny przekaz, który wspiera rozwój emocjonalny, interakcje z innymi, a także pomaga zrozumieć świat i niesie wartość moralną. Co czytać dzieciom z tej kategorii? 

Przedszkolaki kochają serie takie jak m.in. Kicia Kocia, Tupcio Chrupcio, Świnka Peppa czy hulajnoga Zuzia. Starszaki chętnie zaczytują się w Baśniach Andersena, Baśniach Braci Grimm, a także przygodach Kubusia Puchatka czy Pippi Pończoszanki.

4.Literatura popularnonaukowa dla dzieci

Najlepszym sposobem na zaspokajanie ciekawości dziecka, poszerzania jego wiedzy i rozwijanie zainteresowań jest literatura popularnonaukowa. Odkrywanie świata i swoich pasji wcale nie musi być nudne, lecz zabawne i kolorowe. Co czytać dzieciom z tej kategorii? 

Można by rzec, że wszystko! W kwestii zdobywania wiedzy i rozwijania pasji nie ma ograniczeń. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, możesz sięgnąć m.in. po książki z serii “Jak to działa?” Świetnie sprawdzą się także ciekawe, ilustrowane encyklopedie i leksykony, np. te autorstwa Andrzeja Kruszewicza

Jak widać pozycji książkowych dedykowanych dla najmłodszych jest wiele. Warto pamiętać, że oglądanie i czytanie przynosi wiele korzyści niezależnie od wieku - wspiera wszechstronny rozwój dziecka, tłumaczy świat, pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, buduje więzi, a także doskonale bawi. Naprawdę książki dla dzieci często bywają atrakcyjniejsze niż niejedna zabawka!