Wczytuję dane...

5 ulubionych książek księgarzy „A OKŁADKA BYŁA NIEBIESKA”

 

Praca w księgarni potrafi zaskoczyć.

No bo wyobraźcie sobie! Przychodzi klient i mówi, że chciałby kupić książkę, którą widział na wystawie dwa miesiące temu. Po nim przychodzi młode małżeństwo, które szuka tej książki, co to ją jakiś znany dietetyk polecał w telewizji. Następnie pojawia się pani i mówi "Chcę kupić książkę, widziałam ją u was... Nie pamiętam autora... Tytułu też nie... Ale! OKŁADKA BYŁA NIEBIESKA!"

Właśnie to (a uwierzcie, że takie sytuacje zdarzają się dość często) zainspirowało nas do tego, żeby pokazać wam 5 naszych ulubionych książek z niebieską okładką!

No to zaczynajmy :)

WIECZÓR FILMOWY - Lucy Courtenay

 

  

Hasło "wieczór filmowy" i od razu na myśl przychodzi komedia romantyczna, chrupiący popcorn i relaks, którego bardzo potrzebujemy po ciężkim dniu.

"Wieczór filmowy" to historia dwójki nastoletnich przyjaciół - Hanny i Sola, którzy - na skutek niepomyślnych dla dziewczyny wydarzeń mających miejsce w noc sylwestrową (porzucenie przez chłopaka) - decydują się raz w miesiącu przez cały rok oglądać wspólnie na zmianę wybierany film.

Lucy Courtenay napisała przyjemną historię o tym, że życie może skomplikować się w każdym, nawet najmniej oczekiwanym momencie. Ważne jednak, by mieć przy sobie szczerych przyjaciół. I być może znaleźć również miejsce na nieoczekiwaną miłość. Napisana z pomysłem i lekkością czasami bawi do łez, a kiedy indziej wzrusza i zmusza do refleksji.

 

NIEMOŻLIWY MANUSKRYPT- Agnieszka Grzelak

  

 

„Niemożliwy manuskrypt” to książka zabierająca czytelnika do świata magii, która wylewa się już od pierwszych stron. Ukazuje pogoń ludzi za najróżniejszymi pragnieniami, odwieczną wojnę pomiędzy dobrem a złem, a także walkę z własnymi słabościami.

Książka Agnieszki Grzelak to piękna powieść w klimacie realizmu magicznego, która skłania czytelnika do przemyśleń. Ludzie mogą czytać tysiące z pozoru zwykłych książek i tego nie robią. Gdyby jednak dzięki jednej z nich – czarodziejskiej - mogli spełnić swoje największe marzenia, od razu chcieliby taką mieć w swoim posiadaniu.

    

ZIMNY CHIRURG - Max Czornyj

 

 

   

To książka, która przyprawi was o dreszcze.

Opowieść o mordercy, nekrofilu, człowieku zepsutym... Oparta na faktach! Kiedy dodamy do tego, że autorem książki jest Max Czornyj otrzymamy mieszankę, która pozostanie z wami na długo...

Makabryczne, niezwykle obrazowe opisy, rosnące napięcie, oddech Kolonowskiego, który możemy poczuć na karku podczas czytania, to wszystko otulone stylem pisania od którego trudno się oderwać... Zdecydowanie mamy doczynienia z pozycją, którą się pochłania.

To, że oparta jest na prawdziwych wydarzeniach dodatkowo podsyca niepokój, który zostaje z czytelnikiem nawet po skończeniu książki.

Gwarantujemy, że po przeczytaniu będziecie odwracać się za siebie i podejrzliwie spoglądać na ludzi, z którymi jedziecie w autobusie.

Literatura dla ludzi o mocnych nerwach.

   

DARKNET - Ursula Poznanski, Arno Strobel

  

 

W internecie pojawia się forum. Nie takie zwykłe - ktoś umieszcza na nim listę kandydatów, którzy biorą udział w konkursie. Zwycięzca wybierany w demokratycznym głosowaniu przez użytkowników wygrywa... śmierć.

Powieść przepełniona zawiścią, zemstą i wyrachowaniem.

Czy komisarz Daniel Buchholz i jego partnerka Nina Salomon zdołają rozwiązać sprawę i powstrzymać mordercę, kiedy w ich relacji pojawią się zgrzyty i nieporozumienia?

Razem odkrywają makabryczny świat zbrodni w najmroczniejszym zaułku internetu.

Muszą się pospieszyć. Każdy ma szansę trafić na listę...

Wciągająca, mistrzowsko uknuta intryga, nienagannie wykreowane postacie.

Prawdziwa czytelnicza uczta, która zadowoli nawet wybredne podniebienia ;)

  

DOM JĘTKI - James Hazel

  

  

W lesie zostaje znalezione ciało mężczyzny z rozszarpaną klatką piersiową.

To tylko początek wydarzeń, które zburzą spokój byłego detektywa - Charliego Priesta.

Jego codzienność wypełni się oskarżeniem o morderstwo, makabryczną zagadką do rozwiązania, anonimowymi wiadomościami...

Okaże się, że kluczem do rozwiązania sprawy jest sięgnięcie w przeszłość, aż do czasów zakończenia drugiej wojny światowej.

Priest musi odbyć szaleńczy, niebezpieczny wyścig z czasem, a także odkryć co łączy współczesną firmę farmaceutyczną z eksperymentami na ludziach, które przeprowadzali kiedyś naziści.

Barwne postaci, wartka akcja, intryga, bardzo dobrze rozbudowana fabuła - to wszystko znajdziecie w tej książce. Koniecznie po nią sięgnijcie!

 

 

Oczywiście to nie tak, że oceniamy książki po kolorze okładki! Temat potraktowałyśmy po prostu z małym przymrużeniem oka ;)

Spośród ogromu tanich książek dostępnych w naszych księgarniach postanowiłyśmy wyłowić (spośród niebieskich okładek) te, które naszym zdaniem są najbardziej wciągające, zaskakujące czy zostające w pamięci na dłużej.

Pamiętajcie jednak, że nasze regały (również te wirtualne) pełne są atrakcyjnych książek w niskich cenach, w wielu różnych kolorach :)

Dlatego ruszajcie na łowy ;) Na pewno znajdziecie coś dla siebie!

Do zobaczenia

Księgarki z Katowic