Wczytuję dane...

5 książek dla dzieci o nauce programowania

Nie ulega wątpliwości, że żyjemy w erze cyfrowej. Na naszych oczach rozgrywa się wielka transformacja rzeczywistości. W dziedzinie technologii komputerowych postęp zachodzi niemal wykładniczo, dlatego nacisk na budowanie cyfrowych kompetencji, szczególnie u dzieci, jest sprawą niezwykle ważną. Nasze pociechy coraz więcej czasu spędzają przed monitorami, dlatego warto wiedzieć, że czas spędzony przy komputerze,wcale nie musi być dla nich czasem straconym.

Zachęcamy do przyjrzenia się prezentowanej przez nas serii, która pomoże dziecku rozwijać się oraz poznać zdumiewający świat technologii i programowania. Dzięki tym tytułom dziecko nauczy się cierpliwości i rozwinie kreatywność w trakcie nauki kodowania programów, a także będzie miało zachętę do dalszego poszerzania wiedzy. Przyszłość dziś należy do młodych osób – naszych dzieci. Nauka programowania jest dobrym rozwiązaniem, aby doskonalić umysł dziecka, rozwijać jego logiczne myślenie oraz ćwiczyć cierpliwość w trakcie rozwiązywania problemów. Jako rodzice powinniśmy zatroszczyć się o rozwój myślenia przyczynowo – skutkowego naszych pociech. W ten sposób nie tylko nauczą się jak działają komputery ale również zrozumieją, że każda podejmowana decyzja niesie za sobą konsekwencje.

Pakiet 5 książek „Napisz kod. Programowanie dla najmłodszych” to zbiór pięciu części, które krok po kroku wprowadzą młodego programistę w świat współtworzenia internetu.


ETAP 1: Max Wainewright „Napisz kod. Programowanie dla najmłodszych. Część 1.”


W części pierwszej nasz młody informatyk zostaje wprowadzony do świata programowania. Dziecko dowie się, że komendy muszą być jasne i precyzyjne, a także wpisywane w odpowiedniej kolejności aby komputer wykonał je poprawnie. Zapoznaje się również z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny informatyki, które będą miały przełożenie na jego dalszy rozwój w tym kierunku. Język programowania, który został przedstawiony, zostanie przez niego wykorzystany przy kodowaniu prostych komend w projektach komputerowych takich jak – Scratch i Logo. A to wszystko przy pomocy robotów, które udzielają cennych wskazówek w poruszaniu się po programach komputerowych.


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 7,90 zł

OKŁADKOWA: 20,00 zł

KUP TERAZ

ETAP 2: Max Wainewright „Napisz kod. Programowanie dla najmłodszych. Część 2.”


Część druga jest rozwinięciem podstaw programowania i krok po kroku wprowadza pojęcia pętli i zmiennych w programach komputerowych. Ten etap, nauczy dziecko swobodnego poruszania się po programach i stworzenia pierwszego prostego projektu. Dzięki wyćwiczonym komendom jak i nowym definicją nasz młody inżynier stworzy swoją pierwszą grę. Nabyte umiejętności pozwolą mu na udoskonalanie gry i dodanie ścieżki dźwiękowej, dzięki czemu dziecko będzie ćwiczyło swoją kreatywność w projektowaniu i życiu codziennym.


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 7,90 zł

OKŁADKOWA: 20,00 zł

KUP TERAZ

ETAP 3: Max Weinewright „Napisz kod. Programowanie dla najmłodszych. Część 3.”


Pojęcie wyboru jest wyjaśnione w części trzeciej za pomocą programu Scratch, w którym można stworzyć własny quiz. Dziecko poznaje to pojęcie, łącząc wybór ze zmiennymi. Na tym etapie nauki, będziemy rozwijać u naszych pociech sumienność i precyzyjność związaną z wydawaniem poleceń. W tej części również poznajemy profesjonalne środowisko programistyczne – język Python.


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 7,90 zł

OKŁADKOWA: 20,00 zł

KUP TERAZ

ETAP 4: Max Weinewright „Napisz kod. Programowanie dla najmłodszych. Część 4.”


Ostatnia część z tej serii w pełni pozwoli wykorzystać umiejętności dziecka zdobyte w poprzednich etapach tworzenia programu i jego kodowania. Dzięki tej książce nasz podopieczny dowie się, jak są konstruowane strony WWW, z których korzysta na co dzień. Nauczy się również tworzyć za pomocą języków HTML i JavaScript. Na tym etapie młody programista z pewnością będzie posiadał większą wiedzę i umiejętności niż niejeden dorosły. To doświadczenie pozwoli podbudować pewność siebie każdego dziecka.


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 7,90 zł

OKŁADKOWA: 20,00 zł

KUP TERAZ

5. Max Weinewright „Napisz kod. Podręcznik pomocniczy dla rodziców i nauczycieli.”


Aby ułatwić swojemu dziecku bezpieczną naukę poruszania się w świecie technologi zachęcamy do zapoznania się z tym wyjątkowym egzemplarzem. Zdecydowanie pomoże nam w przyswajaniu wiedzy z zakresu informatyki, aby później móc tę wiedzę przekazać dziecku w razie potrzeby. Książka ta również posiada przydatne linki umożliwiające łatwiejszą naukę pracy przy komputerze.


Jeśli nie znasz się na programowaniu, poproś dziecko by wytłumaczyło jak napisać kod, na którym obecnie pracuje, a także spróbuj sam coś zaprogramować. Gwarantujemy dobrze spędzony czas w gronie rodzinnym.


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 7,90 zł

OKŁADKOWA: 20,00 zł

KUP TERAZ

Pamiętajmy, mimo że nasi podopieczni mogą posiadać większą wiedzę od nas w dalszym ciągu są dziećmi i potrzebują nadzoru podczas korzystania z komputera. Choć programowanie jest bardzo istotną umiejętnością, która przyda się w przyszłości, warto zaznaczyć, że można je też doskonalić nie korzystając z internetu. Aby nie zmarnować czasu spędzonego przed monitorem, wykorzystajmy go kreatywnie, zachęcając dzieci do poszerzania swojej wiedzy w dziedzinie informatyki.

Po więcej tanich książek dla młodych ścisłych umysłów, zapraszamy na naszą stronę internetową www.takczytam.com oraz do sklepów stacjonarnych w całej Polsce.