Wczytuję dane...

Aurora Teagarden - seria kryminałów Charlaine Harris

Aurora Teagarden


Harris...Charlaine Harris... tej autorki nie trzeba przedstawiać, jej nazwisko powszechnie znane jest szerokiemu gronu czytelników lubujących się w intrygujących powieściach z dreszczykiem. Któż nie słyszał o powieściach z cyklu The Southern Vampire Mysteries o Sookie Stackhouse , które stały się podstawą do stworzenia - legendarnego już - serialu „Czysta krew”? Zadziwiający może wydawać się fakt, że autorka – spod pióra której wyszły ociekające krwią historie o wampirach – może poszczycić się bogatym dorobkiem literackim, o zgoła innym charakterze. Swoje pierwsze kroki autorka stawiała tworząc poezję oraz sztuki teatralne.

My dziś pragniemy zachęcić Was do bliższego zapoznania się z cyklem książek, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom lekkich kryminałów z bogatym tłem społecznym i charyzmatyczną, samozwańczą Panią Detektyw. W bogatej ofercie księgarni TAK CZYTAM znajduje się aż 8 tytułów z tej serii – to prawdziwa gratka dla fanów przebojowej Aurory Teagarden, która niestrudzenie tropi przestępców w małym miasteczku Lawrenceton w stanie Georgia. Każda część stanowi zamkniętą całość, więc czytelniczą ucztę kryminalną możecie rozpocząć od dowolnego tytułu.PRAWDZIWE MORDERSTWA


Pierwsze spotkanie z przebojową bibliotekarką – Aurorą Teagarden – jest niczym trzęsienie ziemi u Hitchcocka... potem emocje już tylko narastają. Tajemnicze morderstwa, które mają miejsce w małym miasteczku w zaskakujący sposób przywodzą na myśl sprawy kryminalne omawiane podczas spotkań klubu „Prawdziwe Morderstwa”.


Zagadki mnożą się z każdą kolejną zbrodnią, tropy prowadzą donikąd, a atmosfera wszechogarniającego strachu powoli paraliżuje organy śledcze. Rozpoczyna się emocjonujący wyścig z czasem, w którym stawką jest ludzkie życie. Każdy z członków klubu może stać się ofiarą...ale i każdy może okazać się tajemniczym zbrodniarzem. Czy uda Wam się rozwiązać zagadkę nim uczyni to nasza bohaterka? Powodzenia i miłej lektury!


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 12,90 zł

OKŁADKOWA: 29,90 zł

KUP TERAZ

KOŚCI NIEZGODY


Niespodziewany … i dość problematyczny ...upominek od zmarłej znajomej wprawia główną bohaterkę w konsternację. Powiedzieć, że jej życie stanęło na głowie...to jakby nic nie powiedzieć. Stare domostwo z mroczną tajemnicą i zagmatwana zagadka śmierci do rozwikłania … a mieszkańcy małego miasteczka nie ustają w plotkach na temat zaskakującego spadku.


Czy i tym razem sprawiedliwość zatriumfuje w małym miasteczku w stanie Georgia? Jedno jest pewne, Aurora Teagarden nie spocznie, dopóki wszystkie elementy tej pokrętnej układanki nie trafią na swoje miejsce!


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 12,90 zł

OKŁADKOWA: 29,90 zł

KUP TERAZ

DOM JULIUSÓW


Wydawałoby się, że nic nie zakłóci spokoju i radości głównej bohaterki. Idealny wybranek serca, zbliżający się dzień ślubu i wymarzony upominek w postaci majestatycznego domu. Jednak nad głową Aurory zaczynają zbierać się czarne chmury – na historii domu, który otrzymała w upominku od narzeczonego, cieniem położyła się niewyjaśniona sprawa zaginięcia poprzednich mieszkańców.


Na domiar złego wraz z tym jak mroczna przeszłość jej narzeczonego ujrzała światło dzienne, ułuda doskonałości wyśnionego związku małżeńskiego runęła jak domek z kart. Czy ta historia ma szansę zakończyć się słowami „i żyli długo i szczęśliwie”? Przekonajcie się sami!


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 12,90 zł

OKŁADKOWA: 29,90 zł

KUP TERAZZ JASNEGO NIEBA


Kolejna frapująca zagadka spada na przebojową bibliotekarkę niczym grom z – tytułowego - jasnego nieba. Dosłownie i w przenośni... jej spokój zostaje bowiem zakłócony w brutalny sposób przez... zwłoki zrzucone z samolotu wprost do jej ogródka. Przypadek? Zdecydowanie nie!


Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że za życia zwłoki owe – wówczas przejawiające wszelkie oznaki żywotności– niejednokrotnie wchodziły w konflikt z naszą bohaterką. Aurora po raz kolejny zostaje – zupełnie wbrew sobie – wciągnięta w wir niepokojących wydarzeń. Czas ruszyć do akcji!


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 12,90 zł

OKŁADKOWA: 29,90 zł

KUP TERAZ

ŁATWO PRZYSZŁO, ŁATWO POSZŁO


Burza w życiu osobistym głównej bohaterki … i to burza z piorunami w postaci ciała porzuconego na progu domu i niemowlęcia przekazanego mimowolnie pod jej opiekę. Jeśli zastanawiacie się, która z wymienionych okoliczności stanowi dla bohaterki większą niespodziankę … wyobraźcie sobie, jak to jest próbować rozwikłać zagadkę kryminalną z nieokiełznanym maluchem na głowie.


Niezależnie od okoliczności, zaginięcie siostrzenicy męża Aurory spowija mroczna tajemnica … a nasza bohaterka musi ten mrok rozjaśnić!


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 12,90 zł

OKŁADKOWA: 29,90 zł

KUP TERAZ

ŚWIADEK OSTATNIEJ SCENY


Światła, kamery akcja! Zagadka kryminalna w blasku fleszy i hollywoodzkich jupiterów. Niespodziewane morderstwo na planie filmowym to preludium do całej gamy podejrzanych wydarzeń, w które mimowolnie wplątana została nasza charyzmatyczna Pani Detektyw. Sama będąc w śmiertelnym niebezpieczeństwie, Aurora nie ustaje w staraniach by rozwikłać kolejną zagadkę kryminalną.


Za kompana i towarzysza broni ma swojego byłego partnera … a gra idzie o bardzo wysoką stawkę – życie! I uwaga, to nie plan filmowy...tutaj nie będzie powtórnych ujęć ani wsparcia kaskaderów!


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 12,90 zł

OKŁADKOWA: 29,90 zł

KUP TERAZ

ZABITA NA ŚMIERĆ


Śmierć po raz kolejny dopadła osobę z grona znajomych przebojowej Aurory, a jej umiejętności zostają wystawione na najcięższą próbę. Za przeciwnika ma bowiem atmosferę powszechnych niedomówień, wątpliwości i wrogości, która zapanowała w małym miasteczku.


Jakie sekrety skrywała zmarła kobieta, i kto był gotowy pozbawić ją za nie życia? Jeśli zadajecie sobie właśnie takie pytania, Aurora z pewnością pomoże Wam znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź!


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 12,90 zł

OKŁADKOWA: 29,90 zł

KUP TERAZ

MAŁE KŁAMCZUCHY


Miasteczkiem Lawrenceton wstrząsa tragiczna wiadomość o zaginięciu grupy dzieci – w tym brata Aurory. Tragiczności wydarzeniu nadaje fakt odnalezienia zwłok w miejscu ich zaginięcia.


Dręczycielstwo, hazardowe długi … lista grzechów mieszkańców wydłuża się wraz z tym jak śledztwo postępuje... ale jednocześnie skraca się czas, jaki pozostał na odnalezienie dzieci. Czy czujecie już ten dreszczyk emocji? A to dopiero początek historii!


pr-sample15
pr-sample15

Sprawdź cenę

TAK CZYTAM: 12,90 zł

OKŁADKOWA: 29,90 zł

KUP TERAZ


Choć pierwsza część cyklu ukazała się ponad dwadzieścia lat temu, zarówno cała seria, jak i sama postać głównej bohaterki, nie straciły nic ze swej atrakcyjności. Wręcz przeciwnie … śmiało można doszukiwać się w książkach o przygodach Aurory cech kryminałów retro. Intrygująca fabuła... realia małego społeczeństwa z własnymi, skrzętnie skrywanymi sekretami ... pytania - pozornie bez odpowiedzi – które nie pozwalają nam odłożyć książki przed finałem... i bohaterowie, którzy zagadki kryminalne rozwiązują dzięki potędze własnego umysłu, a nie nowoczesnym sztuczkom rodem z seriali „CSI: kryminalne zagadki”.

Czyż to wszystko nie brzmi niewykle przekonująco? Jesteśmy pewni, że jeszcze bardziej przekonają was nasze ceny! Zatraćcie się w naszych regałach pełnych najtańszych książek na rynku i nie bójcie się o wasz portfel w trakcie zakupów ;)

Obiecujemy wam, że nie będziecie żałować!