Wczytuję dane...

5 książeczek dla dzieci z metodą Montessori


Metoda Montessori swoją nazwę zawdzięcza pewnej włoskiej lekarce i pedagożce, Marii Montessori, która ponad 100 lat temu, na początku XX wieku postanowiła zacząć pracę z dziećmi z biedniejszych dzielnic Rzymu. Założyła szkołę, w której przez ponad 50 lat pod jej okiem mogło uczyć się każde dziecko, bez względu na wiek, stan majątkowy, pochodzenie i rasę.

Wprowadziła zupełnie nowy system wychowawczy rewolucjonizujący dotychczasowe metody i spojrzenie na rozwój oraz edukację dzieci. Głównym założeniem tego systemu jest nauka przez działanie i praktyczne doświadczenia, w oparciu o wolność wyboru, talenty dziecka i zindywidualizowane podejście. Wszystko to zachęca wychowanków do podejmowania inicjatyw, stawiania sobie wyzwań, poszerzania zainteresowań i nauki na własnych błędach. W tej metodzie to dziecko wybiera – nauczyciel jest wsparciem, inspiracją i skarbnicą wiedzy.

Jeśli do tej pory nie znaliście tej metody, serdecznie zachęcamy do jej wypróbowania. W naszym asortymencie znajdziecie książki dla dzieci opierające się na tym systemie wychowawczym. Mogą być one zarówno głównym źródłem wiedzy, jak i uzupełnieniem tradycyjnego wychowania. Wspierają rozwój na wszystkich płaszczyznach i zachęcają do samodzielności. Nie ma złego sposobu na ich wykorzystanie, dziecko powinno używać ich jak i kiedy ma na to ochotę. Wystarczy, że opiekun wprowadzi młodego odkrywcę w temat i przeczyta teksty, resztą zajmie się dziecko.


„Moja pierwsza książka LICZBY” oraz „Moja pierwsza książka DZIKIE ZWIERZĘTA”
Książeczki zostały stworzone z myślą o dzieciach w wieku do trzech lat. Dzięki twardym, kartonowym stronom i małemu formatowi idealnie nadają się dla małych rączek. Dzieci mogą przeglądać je same i bawić się wedle uznania lub korzystać z nich wraz z rodzicami. W środku oprócz wielu kolorowych rysunków, przystosowanych dla tego etapu rozwoju dziecka, znajdują się teksty z instrukcjami dla opiekunów. Nie są to jednak książeczki z bajkami – to złożone przygody, proste zadania i historie w środku mają służyć edukacji i doskonałej zabawie, wspierają rozwój i zachęcają dziecko do dalszych poszukiwań i nauki.


W trakcie korzystania z nich używamy aż trzech zmysłów: wzroku, słuchu i dotyku (znajdziemy w nich wiele szlaczków i labiryntów do rozwiązania palcami).
Dzięki książeczce „LICZBY” Wasze dziecko z pomocą głównej bohaterki, Małpki, pozna 10 liczb. Nauczy się je rozpoznawać, dopasowywać i nazywać. Pozna też ich kształty i sposób pisania, a także nauczy się pokazywać je na palcach.W książeczce „DZIKIE ZWIERZĘTA” maluch razem z bohaterem Szczeniakiem odkryje niesamowity świat dzikich zwierząt. Dowie się, które z nich jest najszybsze, które największe, a które żyją w wodzie. Nauczy się je rozpoznawać, nazywać, a nawet będzie potrafiło opisać ich jadłospisy.
„Moja pierwsza księga leśnych zwierząt” (3-4 lata) oraz

„Moja pierwsza księga ogrodu” (5-6 lat)
Są to doskonale przemyślane i skonstruowane zgodnie z metodą Montessori pomoce dydaktyczne, dzięki którym Wasze dzieci będą mogły dobrowolnie i chętnie poszerzyć swoją wiedzę o świecie przyrody. Są pełne tematycznych zadań i gier, które można rozwiązywać w dowolnej kolejności i w dowolnym czasie. Na każdej stronie została umieszczona krótka historyjka i treść zadania, wszystkie na zbliżonym poziomie trudności. Dodatkowo ćwiczenia zbudowane są tak, żeby dziecko samo mogło zauważyć swoje błędy i to na ich podstawie się uczyć. W tym wypadku rola opiekuna ogranicza się do wprowadzenia w treść, natomiast to po stronie wychowanka leży sposób rozwiązywania, jego czas czy kolejność. W środku znajdziemy też naklejki do zadań, a także zadania na wycinanie i klejenie.W części pierwszej „Moja pierwsza księga leśnych zwierząt” dziecko pozna gatunki zwierząt żyjące w naszych lasach, a także nasze rodzime rośliny. Wszystko dzieje się w Kasztanowym Zagajniku, miejscu idealnym do obserwowania natury. To ogromny zbiór wiedzy o gatunkach zwierząt, ich zwyczajach, pożywieniu czy tropach.Druga część „Moja pierwsza księga ogrodu” skupia się na przydomowej florze i faunie. Dzieci poznają dokładne nazwy roślin i zwierząt, nauczą się je rozpoznawać. Zapoznają się także z ich budową i cechami biologicznymi. Przy następnej wycieczce do parku czy ogrodu, z powodzeniem można utrwalić zdobytą wiedzę, a nawet wykorzystać ją w praktyce.„Wielka księga przyrody” (3-6 lat)To prawie studwudziesto stronicowa skarbnica wiedzy. Zawiera w sobie dwie omawiane wyżej książki („Moja pierwsza księga leśnych zwierząt” i „Moja pierwsza księga ogrodu”) oraz książkę „Moja pierwsza księga o zwierzętach na wsi”. Dzięki niej dzieci odkryją niesamowite światy ogrodu, zwierząt leśnych i gospodarczych. To również doskonała okazja do doskonalenia koordynacji ręka-oko, umiejętności motorycznych oraz nauki rozwiązywania problemów.


Ponadto dzieci nauczą się rozpoznawać barwy podstawowe i pochodne, odtwarzać kształty, wyćwiczą umiejętności matematyczne i rozwiną zasób słownictwa. To doskonała pozycja do rozwiązania w dowolnym tempie.
Proponowane przez nas książki zapewnią Waszym dzieciom możliwość rozwoju na każdej płaszczyźnie. Zaplanowane i przemyślane pod każdym kątem publikacje na pewno zachęcą najmłodszych do dalszego odkrywania i doskonalenia swoich zainteresowań. Są też sposobem na spędzenie dużej ilości czasu z rodzicami, umożliwiają wspólną zabawę i uczenie się od siebie nawzajem. Wybrane pozycje możecie zamówić na naszej stronie internetowej (www.takczytam.com) oraz zakupić w księgarniach stacjonarnych. Po rozwiązaniu wszystkich zadań Wasi podopieczni na pewno będą jeszcze bardziej spragnieni wiedzy. Zapraszamy wtedy do odwiedzenia nas stacjonarnie i zapoznania się z szeroką ofertą albumów przyrodniczych dla dzieci i dorosłych oraz specjalistycznych poradników, atlasów i książek, dzięki którym najmłodsi będą mogli dalej rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku.