Wczytuję dane...

Książki na jesień. 5 książek na jesienne wieczory

Książki na jasień - tania księgarnia online


Nadeszła jesień, czyli ulubiona pora roku wszystkich czytelników. Coraz dłuższe i chłodniejsze wieczory, które aż się proszą o zostanie w domu pod kocem, w towarzystwie dobrej książki.

Kiedy już nadrobicie wszystkie czytelnicze zaległości (Czy to w ogóle możliwe?), mamy dla Was propozycje pięciu lektur polskich autorów, idealnych na jesień. Jesteśmy pewni, że w tej różnorodnej tematyce każdy znajdzie książkę idealną na jesienny wieczór.

Kapryśna pogoda może uniemożliwić dłuższe wycieczki, zatem pozwólcie się przenieść w świat malowniczych krajobrazów, pełnych spadających liści, przesiąkniętych zapachem dyni i pieczonych jabłek. W końcu co może być lepszego, niż długi wieczór spędzony z wciągającą (i tanią!) książką oraz kubkiem gorącej kawy w ręku?


1. „Minione chwile” Gabrieli Gargaś


Gabriela Gargaś - Książki na jesienne wieczory


Optymistyczna i podnosząca na duchu powieść o poszukiwaniach i niesprawiedliwości, o namiętności i nienawiści, i o zaufaniu i zdradzie. Poznajcie historię miłości we wszystkich odcieniach, historię dwóch kobiet i jednego mężczyzny...


Razem z główną bohaterką tej książki przeniesienie się do Szkocji i wśród wrzosowisk, klifów i ruin usłyszycie historię starszej Pani, właścicielki starego dworu. Przeszłość ożyje, a wspomnienia burzliwych losów Lady Abigail i polskiego oficera zajmą Was na długie chwile. Przekonajcie się, czy ich miłość była przeznaczeniem, czy jedynie przypadkiem.


2. „Brulion” Malwiny Ferenz
Książka ta jest piękną historią trudnej i niezwykle skomplikowanej miłości. Ciężka atmosfera panująca we Wrocławiu w drugiej połowie lat trzydziestych, będzie tylko jedną z przeszkód stojących na drodze do szczęścia dwójki młodych ludzi – pięknej sekretarki i szwajcarskiego dziennikarza. Gdy główny bohater odkryje, że jego wybranka skrywa jakiś sekret, a z jego otoczenia zaczną znikać najbliżsi, stanie przed niejednym trudnym wyborem. Po czyjej stronie będzie zmuszony stanąć?


3. Trylogia „Kawiarenka za rogiem” Karoliny Wilczyńskiej  - „Życie na zamówienie”, „Miłość według przepisu” oraz „Rachunek za szczęście”

Lekka i przyjemna seria dla tych, dla których jedna książka to za mało - chociaż jesteśmy przekonani, że nikt po przeczytaniu pierwszej części nie będzie chciał opuścić tych bohaterów i przytulnej kawiarni. Trzy powieści przepełnione miłością, rodzinnymi perypetiami i życiowymi problemami, które towarzyszą każdemu z nas.


Główna bohaterka nauczy nas doceniać trudy codziennego życia, a nieoczekiwane zwroty akcji, wiele emocji i sekretów nie pozwolą Wam na nudę. Cykl na pewno przypadnie do gustu miłośnikom czytania w kawiarniach, ale z pewnością nie zawiedzie też zwolenników czytania w domach.


4. „Balladyna” - zbiór ośmiu opowiadań, ośmiu polskich autorów
To uwspółcześniona wersja dzieła Juliusza Słowackiego stworzona przez ośmiu wybitnych pisarzy. Zanurzcie się w różne interpretacje tego mrocznego dramatu, których wspólnym mianownikiem jest tytułowa Balladyna. Niewiasta, która manipuluje, kłamie, oszukuje i zabija. Występuje pod różnymi obliczami, jednak zawsze daje się ją rozpoznać po charakterystycznej bliźnie na czole. Obowiązkowa pozycja dla sympatyków historii z dreszczykiem.


5. „Dziecko z mgły” Renaty Kosin


Dziecko z mgły - Książki na jesień


To obyczajowa powieść z tajemnicami i niedomówieniami z przeszłości w tle. Alicja wiedzie poukładane w swoim mniemaniu życie gdy nagle pojawia się w nim mała dziewczynka o niejasnej przeszłości. Bohaterka początkowo stara się pozbyć dziecka, kiedy okazuje się, że ma ona z nią związek. Sytuacja się komplikuje, a kobieta będzie musiała zmierzyć się z nową dla siebie rzeczywistością. Autorka zabiera nas w świat rodzącej się matczynej miłości, jednocześnie przestrzegając nas, że nasze poukładane życie może nie być tak poukładane jak myśleliśmy.


Powyższe książki zdecydowanie umilą Wam krótkie dni, czekające na nas o tej porze roku i doskonale wpiszą się w ich klimat. Z takim zapasem na pewno przetrwać jesienną chandrę, a doskonale napisane historie pozostaną z Wami na długie lata. Wszystkie pozycje dostaniecie w naszym sklepie internetowym www.takczytam.com i księgarniach stacjonarnych na terenie całej Polski. A kiedy już pochłonięcie polecane przez nas pozycje, udajcie się do jednego z naszych punktów i poproście o pomoc księgarza – pomoże Wam wybrać znacznie więcej jesiennych (i nie tylko) tytułów w niskich, atrakcyjnych cenach.

Jeśli spodobały Wam się nasze propozycje, możecie zostawić nam jakiś miły komentarz. :) A Może macie jakieś własne propozycje książek na jesienne wieczory? Chętnie dowiemy się co czytacie tej jesieni!