Wczytuję dane...

5 książek z feministycznej półki

5 książek z feministycznej półki

5 książek z feministycznej półki

 

1. Siostra outsiderka

Audre Lorde

 

Siostra outsiderka to  poruszający zbiór piętnastu esejów i przemówień wybitnej amerykańskiej poetki i aktywistka, Audre Lorde.  Mierzy się z seksizmem, rasizmem, ageizmem, homofobią i klasizmem, postulując, by różnica społeczna stała się wehikułem działania i zmiany.

Książka zmusza do zweryfikowania wielu swoich przekonań.

 

 

Nasza cena : 12,90 PLN

Stara cena: 29,99 PLN

 

 

2. Feminist Fight Club. Jak przetrwać w seksistowskim miejscu pracy

Jessica Bennett

 

 

Jaka jest granica między głupim żartem a molestowaniem?

Jessica Bennett bierze na warsztat temat, o którym nasza „wyzwolona” kultura woli milczeć. W swoim poradniku nie tylko wymienia konkretne typy seksistowskich zachowań, ale udziela też porad, jak z nimi walczyć. W błyskotliwy i zabawny sposób rozprawia się ze stereotypami dotyczącymi kobiet i uczy, jak przetrwać w męskim środowisku pracy.

 

Nasza cena: 16,90 PLN

Stara cena: 39,99 PLN

 

 

3. Wszyscy powinniśmy być feministami

 Chimamanda Ngozi Adichie

 

 

Książka - symbol.

Rozpoczęła masowy feminizm, inspirując miliony ludzi do zauważania problemu i walki z dyskryminacją płci.

Cytaty z książki użyte były między innymi przez Beyonce, w piosence Flawless, dzięki któremu Chimamanda Ngozi Adichie zyskała specjalne miejsce w popkulturze.

 

Nasza cena: 19,90 PLN

Stara cena: 29,90 PLN

 

 

4. Algorytm Ady

James Essinger

 

W XIX-wiecznej Anglii, w cieniu skandalu wokół kazirodczego związku lorda Byrona, rozwija się niebywały talent jego córki. W czasach, w których przywilej edukacji nie przysługuje kobietom, nikt się nie spodziewa, że odkrycie Ady może zmienić świat. Napisany przez nią algorytm to nic innego jak pierwszy program komputerowy. Dlaczego nie zyskał wówczas zasłużonego rozgłosu?

Książka „Algorytm Ady”Jamesa Essingera  to inspirująca historia nieprzeciętnie inteligentnej i ambitnej kobiety, która musi się zmierzyć ze światem nauki zdominowanym przez mężczyzn.

 

16,90 PLN

39,90 PLN

 

 

4. Dziewczyny

Lauren Ace, Jenny Loulie

„Dziewczyny” przepięknie ilustrowana, wzruszająca książka dla dzieci.

Sara, Laura, Alicja i Lila poznały się pod jabłonią, gdzie zasadziły nasiona przyjaźni, która przetrwa całe życie. Wraz z upływem mijających lat dziewczynki stają się kobietami.

Krótka historia o przyjaźni, wspólnym dorastaniu, dzieleniu radości i trosk.

.

Nasza cena: 15,90 PLN

Stara cena: 36,99 PLN

Książki feministyczne, książki o feminizmie, książki dla kobiet, feminizm, książki feministyczne dla dzieci, książki dla dzieci, feministyczne książki, feminizm książki