Wczytuję dane...

Książka zamiast kwiatka

Książka zamiast kwiatka

Dzień Nauczyciela - 14 października

Jak każe obyczaj - Edith WhartonNasza Cena: 14,90 PLN
Cena Rynkowa: 34,90 PLN
Oszczędzasz: 20.00 PLN

Rewelacyjna powieść znanej amerykańskiej autorki, pierwszej kobiety, która zdobyła Nagrodę Pulitzera,  wielokrotnie nominowanej do Nagrody Nobla. Bohaterka trafia do nowojorskiego świata na paryskie salony, do zamków francuskiej arystokracji… Na każdym etapie swojej kariery poznaje dotychczas jej obce obyczaje, do których błyskawicznie się adaptuje.

Władysław Teodor Benda - Anna Reudek-ŚmiechowskaNasza Cena: 16,90 PLN
Cena Rynkowa: 45,00 PLN
Oszczędzasz: 28.10 PLN

Biografia Władysława Teodora Bendy, ilustratora, twórcy masek teatralnych, malarza, projektanta, pisarza, aktora i społecznika, jednego z ważniejszych członków nowojorskiej bohemy. Wspaniała biografia, którą doceni każdy nauczyciel i nauczycielka.

Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia - Barbara GawrykumNasza Cena: 16,90 PLN
Cena Rynkowa: 49,90 PLN
Oszczędzasz: 33.00 PLN

Pierwsza biografia jednej z najbardziej znanych polskich pisarek! Autorka ponad dwustu książek, tysięcy wierszy, setek piosenek, sztuk teatralnych, kabaretów i słuchowisk. Królowa polskiej literatury dla dzieci, niepodważalny autorytet, niezwykły talent, mistrzyni rymowania, opowiadania, zabawiania i rapowania. Wanda Chotomska opowiada o wojennym dorastaniu, absurdach PRL-u, przyjaźni z Mironem Białoszewskim, życiu poetki-nomadki, małżeństwach i o swoich najważniejszych bohaterach literackich, a wszystko z precyzyjną dokładnością, dowcipem i szacunkiem dla swoich czytelników. Polecamy serdecznie!

Po kropce - Aleksander FiutNasza Cena: 14,90 
Cena Rynkowa: 29,90 PLN
Oszczędzasz: 15.00 PLN

Miłosz, Herbert, Gombrowicz, Konwicki, Szymborska, Wyka, Błoński, Andrzejewski, Różewicz, Jeleński – mogłoby się wydawać, że o tych pisarzach i ludziach kultury napisano już wszystko. Doczekali się oni własnych biografii, naukowych artykułów, przeprowadzono z nimi dziesiątki wywiadów. Książka profesora Aleksandra Fiuta zadaje jednak kłam temu twierdzeniu. Stawiając nowe pytania badawcze przedstawia ich w innym świetle, na nowo interpretuje stare ustalenia dotyczące ich samych, jak i dzieł przez nich napisanych. Idealna książka dla każdej polonistki i każdego polonisty.

Między książkami - Gabrielle ZevinNasza Cena: 14,90 PLN
Cena Rynkowa: 39,99 PLN
Oszczędzasz: 25.09 PLN

Życzycie nauczycielowi chwili odpoczynku! Polecamy komedię romantyczną a la Notting Hill w książkowym wydaniu! Urokliwa opowieść o właścicielu przytulnej, ale kiepsko prosperującej księgarenki, który próbuje poskładać życie na nowo po śmierci żony. Odnalezienie porzuconej między książkami dwuletniej dziewczynki-sieroty i spotkanie z energiczną przedstawicielką małego wydawnictwa wywróci jego świat do góry nogami. Pogodna opowieść o tym, że zawsze jest czas na nowy początek.

Bieguni - Olga TokarczukNasza Cena: 37,00 PLN

A może książkę naszej noblistki? Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów – Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy. Zaprasza do wspólnego oswajania migotliwej, fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków. Ta powieść nie ma granic – dzieje się na całym świecie.

Elizabeth i jej ogród - Elizabeth von ArnimNasza Cena: 16,90 PLN
Cena Rynkowa: 39,90 PLN
Oszczędzasz 23.00 PLN

Kolejna przepiękna książka! Idealna zamiast kwiatka. Opowieść Angielki, która pokochała Pomorze. Książka jest równocześnie fascynującym pamiętnikiem namiętnej ogrodniczki, która tworzy swój mały raj wśród pomorskich kartofli, łubinu i łanów zboża... "Przeżyłam liczne rozczarowania, ale chyba się już dużo nauczyłam. Pokora i upór są prawie tak samo konieczne w ogrodnictwie jak deszcz i słońce, a każde niepowodzenie musi być odskocznią do uzyskania pożądanych rezultatów."

Stara baśń - Józef Ignacy KraszewskiNasza Cena: 14,90 PLN
Cena Rynkowa: 36,90 PLN
Oszczędzasz 22.00 PLN

Cudowna, wręcz magiczna powieść Kraszewskiego, która przenosi nas w czasy dawnej Słowiańszczyzny. Nawiązuje do staropolskich podań i legend, a jej akcja rozgrywa się przed powstaniem państwa polskiego na ziemiach plemienia Polan. Polecamy książka będzie idealnym wyborem dla każdego!

Małe kobietki - Louisa May Alcott
Nasza Cena: 39,90 PLN

Przepiękna opowieść o czterech siostrach. Ciepła, urocza, idealna na długie jesienne wieczory!