Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 63254
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: W.A.B.

Siedem opowieści o ziemi, rzece i robocie, o tęsknocie za nieznanym, o radosnym i lękliwym żegnaniu się z dzieciństwem, i o olśnieniach, jakie przynosi inicjacja.

Ma niewiele lat i opinię lenia, łobuza, nicponia. Jak to mówią w jego wiosce: skorunia. Mieszka na uboczu, gdzieś na Sandomierszczyźnie, nad Wisłą, która czasem niebezpiecznie podchodzi pod wały, z ojcem sadownikiem, konstruktorem, ateuszem, buntownikiem nie wiadomo przeciw komu, i matką, żywą świętą. Są lata osiemdziesiąte XX wieku; parę lat wcześniej ojciec brał udział w tajemniczej konspiracji, dwadzieścia lat temu sąsiednią wieś spustoszyła nie do końca wyjaśniona powódź, czterdzieści minęło od nie do końca zapomnianej wojny. Skoruniem nikt się nie przejmuje, bo to jeszcze niby dziecko, ale on swoje wie, patrzy i słucha uważnie, wtyka nos w dorosłe sprawy i czuje, że zaczyna się życie: dopiero chłopięce, ale już groźne,

Napisz opinię
2020-04-14 18:24:59 - Magda

Zbiór siedmiu zgrabnie ze sobą połączonych opowiadań. W tekstach szukać możemy takich tropów jak: inicjacja, relacja ojciec-syn czy nawiązania do nurtu wiejskiego w literaturze. Płaza jawi nam się jako doskonały obserwator i czuły stylista. Językowo opowiadania są po prostu majstersztykiem - choćby opis powodzi czy zbierania jabłek w sadzie.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-10-12 16:03:16 - Patryk

Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony i jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało było tak w rzeczywistości. Zbiór powiązanych ze sobą opowiadań przeprowadza czytelnika, wraz z tytułowym Skoruniem, po ścieżce ku dorosłości, ku zrozumieniu. Bardzo dobra narracja oraz obrazowo przedstawione okolice Sandomierza dopełniają obrazu tej wyjątkowo zachęcającej pozycji.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Maciej Płaza

 • Wydawnictwo: 

  W.A.B.

 • Ilość stron: 

  349

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  13 x 20 cm

 • EAN: 

  9788328021365

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...