Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 12506
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Zysk i S-ka

Kulisy życia społecznego, działania tajne, intencjonalnie ukrywane, stanowią integralną część świata społecznego.

Bez uwzględnienia tego wymiaru nie da się wiele powiedzieć o władzy, interesach i bezpieczeństwie. Tymczasem, kiedy przyjrzymy się znacznej części badań dotyczących któregokolwiek z tych zagadnień, bez trudu dostrzeżemy, że w praktyce obszary zakulisowe znajdują się na marginesie dominujących nurtów badawczych.

Książka ta ma dwa cele: empiryczny i teoretyczny. Celem empirycznym jest pokazanie realnie występujących zjawisk skrywających się za szeroko pojętymi kulisami życia społecznego.

Autorzy poszczególnych tekstów koncentrują się przede wszystkim na tych obszarach, które do tej pory były pomijane w analizach socjologicznych głównego nurtu. Podejmowanym w tej pracy analizom przyświecało założenie, że o charakterze rzeczywistości społecznej nie przesądzają formalne (postulowane, deklarowane) cechy systemów społecznych, ale faktyczne działania rozmaitych podmiotów.

Cel teoretyczny pracy odnosi się natomiast do kategorii analitycznych (pojęć, wyjaśnień, teorii, paradygmatów), które można wykorzystać w badaniu zjawisk zakulisowych. W sytuacji, gdy klasyczne narzędzia socjologiczne okazują się niewystarczające, pojawia się potrzeba wyjścia poza dyscyplinę. Stąd, między innymi, próby wykorzystywania teorii wyboru publicznego czy ekonomicznej teorii grup interesu.

 • Autor: 

  Krzysztof Pietrowicz

 • Wydawnictwo: 

  Zysk i S-ka

 • Ilość stron: 

  344

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  16,5 x 23,5 cm

 • EAN: 

  9788375068283

Polecane tytuły z tej samej półki