Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 19631
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: Replika

Wierna do końca służba Führerowi w walkach nad Polską, na Froncie Zachodnim i Wschodnim. Blisko siedemset lotów bojowych na różnych typach Messerschmittów, w tym pierwszym myśliwcu odrzutowym Me 262. Sześćdziesiąt zestrzeleń. Oto Hans-Ekkehard Bob – jeden z asów II wojny światowej.
Piloci myśliwscy to specjalny rodzaj ludzi. Nie każdy może dostąpić zaszczytu pilotowania kosztownej maszyny i w tej kwestii nic nie zmieniło się od początku istnienia lotnictwa. Piloci to również doskonały „materiał” na pierwsze strony gazet. Łatwo policzyć ich zwycięstwa, które rozbudzają wyobraźnię. Mogą być wzorem do naśladowania dla ludzi młodych. Nie inaczej było podczas II wojny światowej w Niemczech – tam też stanowili elitę.
Wyczyny pilotów niemieckich wzbudzają podziw nawet dzisiaj. Promowani jako mający pomóc w odbudowie i utrzymaniu prestiżu wielkich Niemiec, podlegali bezustannej indoktrynacji. Hans-Ekkehard Bob nie jest tu wyjątkiem.
Jego książka to swego rodzaju studium skuteczności propagandy nazistowskiej wobec ludzi młodych oraz skutków, do jakich doprowadziło polityczne zwycięstwo NSDAP. Przedstawia wizję świata, który oni podziwiali, i jest w swej narracji bardzo sugestywna.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2021-06-14 14:48:31 - Tomasz

Bardzo fajna książka, czytałem ją z wielką przyjemnością, polecam.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2022-02-04 11:45:36 - Czytelnik

Niestety nie mogę jej polecić tej pozycji. Książka jest nudna, stronnicza, zawiera dużo przekłamań lub zatajeń niewygodnych dla autora, za to zaskakująco mało opisów przeżyć, przemyśleń i historii, jakich można by się po takiej książce spodziewać. Jedynym powodem dla którego przeczytałem ją w całości była niezdrowa ciekawość, co autor jeszcze przeinaczy i jak zakrzywi fakty aby pokazać jak to wielkie Niemcy były pokrzywdzone przez niemal cały świat.

Ocena 1.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Hans-Ekkehard Bob

 • Wydawnictwo: 

  Replika

 • Ilość stron: 

  272

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788376744483

Polecane tytuły z tej samej półki