Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 58599
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: Aj-Press

Pierwsze lata II wojny światowej obfitowały w błyskawiczne i zawsze uwieńczone sukcesem operacje niemieckich wojsk pancernych. Świat obserwujący te wydarzenia był zdumiony szybkością zwycięstw niepokonanej, jak się wówczas zdawało, armii niemieckiej. Wprowadzone po raz pierwszy do sztuki wojennej nowatorskie rozwiązania operacji ofensywnych przyniosły niespotykane w historii zwycięstwa militarne. Nowa niemiecka doktryna wojenna, nazwana „Blitzkrieg” (wojna błyskawiczna), doprowadziła do rozbicia najsilniejszej w Europie armii francuskiej w przeciągu zaledwie trzech tygodni.

Niniejsza praca przedstawia zarys historii rozwoju myśli taktycznej i operacyjnej w latach 1918-1939, nazywanej „Blitzkriegiem”. Omawia, jak kształtowało się narzędzie zdolne do wprowadzenia tej teorii w życie na polu walki — dywizja pancerna — oraz jak postępował rozwój podstawowego typu broni koniecznego do wykonania zadań bojowych — czołgu.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2021-06-09 14:16:23 - Michał J.

Droga do Blitzkriegu to bardzo ciekawa praca, ukazująca w jaki sposób przegrane po I wojnie światowej Niemcy już w 1939 roku były w stanie podporządkować sobie prawie całą Europę.

Ocena 4.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Witold J. Ławrynowicz

 • Wydawnictwo: 

  Aj-Press

 • Ilość stron: 

  240

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  17 x 24,5 cm

 • EAN: 

  9788372371164

Polecane tytuły z tej samej półki