Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 58620
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: Aj-Press

Obecnie świat jest w dobie globalnej i totalnej walki z międzynarodowym terroryzmem o korzeniach religijnych lub nacjonalistycznych.

Jednocześnie rozwój przestępczości zorganizowanej i jej swoista globalizacja zagrażają ekonomicznym oraz prestiżowym podstawom państwowości, zwłaszcza w Ameryce Południowej, na Dalekim Wschodzie, a w Europie choćby w krajach byłego ZSRR, Kosowie, czy na południu Włoch.

Nigdy wcześniej zamachy nie były tak częste, ich rozmach, jak choćby 11 września 2001 roku, tak ogromny, a przestępcy tak bezczelni i dobrze uzbrojeni.

Tematyka obejmująca aspekty historyczne, socjologiczne, czy prewencyjne powyższych zjawisk oraz sposoby walki z nimi jest bardzo szeroka i jej wyczerpujące omówienie przekraczałoby znacznie jedną publikację książkową.

Dlatego też w niniejszej pozycji został przedstawiony jedynie pewien wycinek wiedzy na temat zwalczania terroru, ale wycinek jakże istotny — działania państwowych formacji kontrterrorystycznych, ich wyposażenie, taktykę, rys historyczny najbardziej spektakularnych akcji, prawne ramy działań i postrzegania terroryzmu oraz terroru kryminalnego.

Naturalnie profesjonaliści uznają opis taktyki działania pododdziałów AT (KT) za dość ogólnikowy i niepełny, ale intencją autora było jedynie wskazanie najważniejszych jej elementów i ukazanie Czytelnikowi złożoności tematu.

 • Autor: 

  Tomasz Jarmoła

 • Wydawnictwo: 

  Aj-Press

 • Ilość stron: 

  231

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  17 x 24,5 cm

 • EAN: 

  9788372372093

Polecane tytuły z tej samej półki