Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 54571
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Magnum

Książka opowiadająca o życiu i twórczości dziewięciu słynnych malarzy rosyjskich: Gaya, Miasojedowa, Pierowa, Kramskoja, Kuindży’ego, Riepina, Surikowa, Lewitana, Sierowa, najwybitniejszych przedstawicieli grupy artystów zwanych pieriedwiżnikami.

Byli pierwszymi, którzy zerwali z tradycją akademicką w malarstwie i pokazali Rosjanom życie zwykłych ludzi i krajobrazy ich ojczyzny.

Richard Pipes, światowy autorytet w dziedzinie historii Rosji, dla którego historia sztuki stała się drugą pasją, przedstawia barwne losy malarzy i dzieje ich towarzystwa artystycznego na tle wydarzeń w Rosji w II połowie XIX i w XX wieku.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2021-06-29 11:33:54 - Ola

Pieredwieżnicy... cóż to za ciekawa nazwa... kim byli? Nie słyszeliście nigdy o nich? Tego oczywiście dowiecie się z tej książki :) Tak jak głównym celem peredwieżników, czyli Towarzystwa Objazdowych Wystaw Artystycznych, było popularyzowanie sztuki narodowej przepojonej dążeniami postępowymi, tak celem owej książki jest przybliżenie nam, że taka sztuka czy zjawisko wogóle istniały. Portrety, pejzaże, malarstwo historyczne. Dla wszystkich tych, którzy interesują się Rosją, pozycja obowiązkowa

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Richard Pipes

 • Wydawnictwo: 

  Magnum

 • Ilość stron: 

  186

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  17 x 24 cm

 • EAN: 

  9788389656452

Polecane tytuły z tej samej półki