Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 35983
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: Solaris

W Dobrze Skonstruowanym Mieście, metropolii powstałej w umyśle szalonego geniusza, Drachtona Nadolnego, o predyspozycjach, charakterze i inteligencji każdego obywatela decyduje Fizjonomika. Nauka ścisła, kombinacja rzeczywistości i obiektywizmu zdolnego do wydania sprawiedliwego wyroku.

Biegły fizjonomista potrafi za pomocą przyrządów do badania proporcji ciała określić czy dany człowiek jest winny przypisywanego mu przestępstwa. Jeśli wyrok jest skazujący, nieszczęśnika czekają dwa rodzaje kary - łagodniejsza, czyli szybka egzekucja i gorsza, czyli zostanie obiektem szalonych eksperymentów Drachtona.

Jednym z wiernych sług władcy Miasta jest Cley, Fizjonomista Klasy Pierwszej, który zostaje wysłany na prowincję, do miasteczka o nazwie Anamasobia, by zbadać sprawę tajemniczej kradzieży owocu, pochodzącego - według wierzeń mieszkańców - z Ziemskiego Raju. Cley, niezłomny logik i okrutny cynik, całkowicie wierzący w swoją nietykalność i w potęgę fizjonomiki, spotyka się tam ze zjawiskami, których nie jest w stanie pojąć. Co gorsza, umiejętności nabyte w Mieście zaczynają go zawodzić.

Na rubieżach bowiem wszystko jest inne, zmienione przez bliskość zaczynającej się zaraz za granicą miasteczka dzikiej krainy zwanej Zarubieżami, pełnej demonów i tajemniczych zjawisk.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-06 18:39:41 - Tomasz

Świetny pierwszy tom trylogii. Bardzo fajny główny bohater, ciekawy nietypowy świat. Coś więcej niż klasyczne fantasy. Polecam.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-04-27 22:26:02 - Łukasz

Tak mało znana, a tak dobra książka! Obsypana nagrodami i słusznie! Niepokojąca wizja, piękny język, czegóż chcieć więcej?

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Jeffrey Ford

 • Wydawnictwo: 

  Solaris

 • Ilość stron: 

  250

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  12,5 x 19,5 cm

 • EAN: 

  9788389951892

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten tytuł wybrali również...