Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 31546
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Solaris

Trzeci tom trylogii Awiniońskiej, kończący historię budowy Pałacu Papieskiego na wapiennej skale Roches de Doms nad brzegiem Rodanu.

Budowa olbrzymiej twierdzy, jakoby w obronie przed zakusami cesarza niemieckiego i króla Francji nawet współczesnym wydawała się niepotrzebnym wydatkiem. Mały Awinion w kilkanaście lat stał się potężnym ośrodkiem religijnym i kulturowym, promieniującym na cały świat zachodni.

Po co papieżom potrzebny był tak olbrzymi pałac? W dodatku budowany wbrew ówczesnej technice budowlanej, oddzielnie stawiano wieże, bramy, kaplice, potem łączono je potężnymi murami. W samym pałacu znajduje się mnóstwo ukrytych drzwi i przejść, dziwnych zdobień i zagadek. Czyżby w ten sposób próbowano ukryć jakąś wielką tajemnicę? A twierdza papieska miała jej strzec? To przecież pierwszy papież awinioński przyczynił się do rozwiązania zakonu templariuszy. A o ich skarbach do dziś krążą legendy.

Czy w Awinionie tkwi rozwiązanie tej zagadki? A może kryje się za tym jeszcze coś więcej?

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-24 18:58:16 - Aleksander

Z małej mieściny Awinion staję się głównym ośrodkiem religijno-kulturowym, wszystko dzięki budowie świątyni. Owa świątynia okazuję się pałacem, który ma skrywać w sobie wiele tajemnic oraz spisków. Spokojnie można umieścić na półce zaraz obok Dana Browna

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Thomas R.P. Mielke

 • Wydawnictwo: 

  Solaris

 • Ilość stron: 

  335

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  12,5 x 19,5 cm

 • EAN: 

  9788389951397

Polecane tytuły z tej samej półki