Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 56523
Wydawca: Solaris

Kontynuacja "Floty światów".

Space opera osadzona w uniwersum Poznanej Przestrzeni, znanej z głośnej powieści Larry`ego Nivena "Pierścień".

Jeden ze światów Lalkarzy zostaje przechwycony przez ludzkich Kolonistów. Nie znają oni koordynatów planety Ziemia i próbują wymóc na swych dotychczasowych panach pełną niezależność. Lalkarzom udaje się zawrzeć porozumienie, ale jeszcze więcej kłopotów przysparzają im ludzie na Ziemi. Wieść o tym, że w jądrze Galaktyki doszło do reakcji łańcuchowej i serii wybuchów supernowych, wywołuje ucieczkę Lalkarzy z systemu słonecznego. Ich exodus jest ciosem dla ekonomii Ziemi. Agent Ausfaller rusza tropem manipulacji Lalkarzy.

Sytuacja w Poznanej Przestrzeni komplikuje się jeszcze bardziej, bo w kosmosie odkryto system zbudowany z antymaterii, a kzinowie poszukują starożytnych artefaktów po wymarłej rasie, do której należała niegdyś cała galaktyka. Jeśli odnajdą broń, układ sił może się zmienić diametralnie. Również tajemnicza rasa gwiezdnych wędrowców, Outsiderów, ma ukryte cele.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-29 11:57:11 - Łukasz

Niven to nie jest najłatwiejsza lektura, gładko wejdzie tylko miłośnikom gatunku, ale polecam spokojnie każdemu, kto chce zobaczyć jak wygląda ambitna literatura fantastyczna.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Larry Niven, Edward M. Lerner

 • Wydawnictwo: 

  Solaris

 • Ilość stron: 

  445

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  12,5 x 19,5 cm

 • EAN: 

  9788375900569

Polecane tytuły z tej samej półki