Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 39279
Wydawca: Aurum

Zaskakująca opowieść o roku życia Barona – gangstera mozolnie wspinającego się po szczeblach mafijnej hierarchii.

Tytułowy bohater ma dwójkę dzieci i słabość do kobiet, którą skrywa przed żoną próbując pogodzić życie rodzinne z przestępczą profesją. Już na początku powieści poznajemy jego kompanów i wkraczamy powoli w nieznany dotąd nikomu świat mafii rządzący się bezwzględnymi prawami i okrucieństwem. Poznajemy dziwki, alfonsów i hochsztaplerów, krupierów-kanciarzy i kilerów gotowych przyjąć każde zlecenie. Powoli odkrywamy mroczne tajemnice ludzi, którzy żyją wśród nas i w każdej chwili mogą zdobyć nasze zaufanie. W takim świecie przejmuje władzę Baron. Wkrótce zaprowadza swoje rządy wierząc, że świat stanął przed nim otworem. I kiedy wszystko zdaje się być pod jego kontrolą, wraca Fito – stary przyjaciel, który jakiś czas temu zniknął równie nieoczekiwanie jak powrócił. Od tej chwili życie Barona komplikuje się.

Rzeczywistość miesza się z fikcją i nic nie jest takim jakim się zdaje. Czy w nowej rzeczywistości będzie w stanie połączyć pozornie niezwiązane ze sobą wydarzenia? A kiedy zostaje zamordowany jeden z jego kompanów, Baron poprzysięga zemstę. Teraz musi uważać komu ufać a kogo się wystrzegać, kto jest przyjacielem a kto wrogiem. Niebawem stanie przed ostateczną rozgrywką w swoim życiu. Czy wygra w walce, w której nie ma miejsca na skrupuły?

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-05-09 20:25:43 - Agata D

Realia życia groźnego przestępcy, który przejmuje władzę nad mafijnym półświatkiem. Książka, która odkrywa przed nami bezwzględny świat polskiej przestępczości. Przemoc i okrucieństwo na porządku dziennym...to nie jest historia przestępcy o szlachetnym sercu...to jest historia o bezwzględnym przestępcy, który musiał podporządkować się prawom rządzącym jego światem. Mocne, prawdziwe!

Ocena 4.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  A.B. Międzyrzecki

 • Wydawnictwo: 

  Aurum

 • Ilość stron: 

  322

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788361867067

Polecane tytuły z tej samej półki