Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 11294
Wydawca: Oficynka


Oto drżą czarne serca złoczyńców i miękną kolana pięknych dam, bo największy prywatny detektyw Londynu znów wyrusza, by tropić zło i występek. Nieprzewidywalny i niepokonany, zawsze górą czy to w walce, czy w miłości, kpi sobie z niebezpieczeństwa, śmiejąc się geniuszom zbrodni w twarz! Alfred Bendelin powraca i tym razem nikt go nie powstrzyma. A już na pewno nie Nicholas Jones, nieśmiały policjant, który marzy o chwili spokoju i próbuje wreszcie ułożyć sobie życie.


Zwabiony podstępem w pułapkę Nick musi znów wcielić się w rolę fikcyjnego detektywa i rozwikłać zagadkę morderstwa Waltera Darringtona, antypatycznego właściciela znanego wydawnictwa. Przy pomocy swojego przyjaciela Ruperta przenika do wąskiego kręgu podejrzanych i rozpoczyna śmiertelną rozgrywkę z zabójcą. Zabawa w Alfreda Bendelina przestaje być jednak zabawą, gdy okazuje się, że karty od początku gry były znaczone, a morderca wie, że – w odróżnieniu od swojego literackiego alter ego – Nick Jones ma więcej niż tylko jedną słabość…

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-05-07 15:23:32 - Agata D

Przepełniona pozytywnym humorem lekka opowieść kryminalna, którą czyta się z czystą przyjemnością. Nieśmiały, skromny policjant...z pozoru niczym się nie wyróżniający...a jednocześnie geniusz dedukcji i postrach złoczyńców? Jak to możliwe? Otóż jego druga osobowość to fikcja literacka stworzona przez pisarza-przyjaciela policjanta. Wspólnie rozwiązują zagadki kryminalne i czerpią z tego niekłamaną radość...a czytelnik razem z nimi. Serdecznie polecam. Książka jest drugim tomem cyklu.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Szasza Hady

 • Wydawnictwo: 

  Oficynka

 • Ilość stron: 

  420

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  12 x 19,5 cm

 • EAN: 

  9788362465767

Klienci, którzy kupili ten tytuł wybrali również...