Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 60337
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: W.A.B.

Najnowszą powieść Mo Yana, najbardziej znanego na świecie chińskiego pisarza i laureata zeszłorocznej Nagrody Nobla, krytycy porównywali do dzieł europejskich mistrzów mrocznego i niewesołego absurdu - Güntera Grassa czy Witolda Gombrowicza.

Luo Xiaotong, główny bohater, jest nowicjuszem w klasztorze. Opowiada staremu mnichowi o swoim okrutnym dzieciństwie i traumatycznym okresie dorastania. Według niego światem rządzą chciwość, seks i władza. Właśnie tego nauczył się w swojej trudnej młodości, zwłaszcza obserwując właściciela ziemskiego i kochanka swojej matki Lao Lana, który bezlitośnie wyzyskiwał mieszkańców wioski dzięki wprowadzeniu monopolu na produkcję mięsa. Od tej pory mięso nieodłącznie kojarzy się małemu Luo z władzą i pożądaniem, zaś wszystkie stworzenia zamieszkujące Ziemię dzielą się dla niego na dwie kategorie – potężnych mięsożerców i tych, którzy sami są mięsem i pozwalają się zjadać.

Ta zarazem śmieszna i okrutna powieść nie tylko nie daje jednoznacznych odpowiedzi na pytania, które stawia, ale pozostaje otwarta na wiele, wręcz sprzecznych ze sobą interpretacji.

Mo Yan zaś nadal jest mistrzem ukrytych aluzji oraz autorem opowiadającym przejmujące i pełne znaczeń historie.

 • Autor: 

  Mo Yan

 • Wydawnictwo: 

  W.A.B.

 • Ilość stron: 

  572

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 20 cm

 • EAN: 

  9788328008328

Polecane tytuły z tej samej półki