Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 11346
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: Smak słowa

Najnowsza bestsellerowa powieść Christera Mjaseta autora „Lekarza, który wiedział za dużo” i „Białych kruków”.

Po raz pierwszy od dwudziestu pięciu lat Hakon wraca do Lillehammer w związku z pogrzebem przyjaciela. Nie postawił jeszcze nogi na peronie, a już żałuje, że zgodził się przyjechać. Czterdziestoletni mężczyzna zmuszony jest spojrzeć w przeszłość na coś, co dręczyło go przez całe życie. Zniknęła młoda dziewczyna, a w tym samym czasie inne sprawy przybrały fatalny obrót. Co właściwie zrobili, on i jego koledzy? Pogrzeb Kristoffera, przyjaciela Hakona z dzieciństwa, jest okazją do spotkania się po latach czterech dawnych kolegów. Tak razem, jak i indywidualnie, muszą zmierzyć się z bolesnymi wydarzeniami, które rozegrały się latem dawno temu. Ich przyjaciółka Agnes zniknęła bez śladu, a jednocześnie doszło do innych przerażających zdarzeń. Dlaczego narrator, Hakon, nosi w sobie poczucie winy?

Opowieść w mistrzowski sposób obnaża nieprzyjemne uwarunkowania psychologiczne w zdawałoby się zwyczajnym środowisku dorastania w małym norweskim mieście.

Dzięki sugestywnym przejściom między współczesnym pogrzebem a wydarzeniami z czasów młodości bohaterów, czytelnik stopniowo poznaje brutalną prawdę. Powieść ekscytuje do ostatniej kropki.

 • Autor: 

  Christer Mjaset

 • Wydawnictwo: 

  Smak słowa

 • Ilość stron: 

  246

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,50 x 20,50 cm

 • EAN: 

  9788364846526

Polecane tytuły z tej samej półki