Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 14056
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Sic!

Książka Anne Mette Kjær to przystępne wprowadzenie do coraz istotniejszego w naukach politycznych pojęcia rządzenia (governance).

Autorka pokazuje w niej, w jaki sposób pojęcie to jest stosowane w administracji publicznej i polityce, w stosunkach międzynarodowych, europeistyce i polityce porównawczej.

Nie istnieje powszechnie uzgodniona i akceptowana definicja rządzenia. Pozostaje ono nieuchwytną teorią, definiowaną i formułowaną na wiele sposobów. Anne Mette Kjær prowadzi czytelnika przez debaty teoretyczne, które spowodowały powstanie tak odmiennych interpretacji rządzenia. Odwołując się do licznych przykładów, bada, w jaki sposób używano pojęcia rządzenia do opisu przemian politycznych w nowoczesnym świecie. Następnie rozważa argumenty za i przeciw rządzeniu jako terminowi analitycznemu, aby zakończyć analizą roli Banku Światowego jako organizacji międzynarodowej, której celem jest promowanie „dobrego rządzenia” w ubogich krajach na całym świecie.

Książka Anne Mette Kjær to pierwsza praca oferująca systematyczny przegląd i ocenę bieżących dyskusji wokół pojęcia rządzenia. Będzie ona wartościowym źródłem dla studentów politologii, stosunków międzynarodowych i administracji publicznej.Anne Mette Kjær jest profesorem na Wydziale Nauk Politycznych University of Aarhus (Dania).

 • Autor: 

  Anne Mette Kjaer

 • Wydawnictwo: 

  Sic!

 • Ilość stron: 

  260

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788360457818

Polecane tytuły z tej samej półki