Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 14059
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Sic!

Troska to pojęcie zróżnicowane i stale się rozwijające. Choć uchodzi za naturalną część życia, podlega wpływom filozofii, ideologii, politycznych i ekonomicznych sporów. 

Książka Judith Phillips jest przystępnym wprowadzeniem do tych zagadnień, kreśląc mapę dyskusji, które narosły wokół teorii i praktyki troski. Swój wyraz znajdują tu kluczowe aspekty tego pojęcia, takie jak granice troski, jej kulturowe i geograficzne obszary, etyka troski i obywatelstwa.

Książka może pomóc pracownikom socjalnym, pielęgniarkom i wszystkim osobom społecznie zaangażowanym w lepszym zrozumieniu swoich zawodowych doświadczeń, założeń i wartości. Dzięki przejrzystym i dobrze dobranym przykładom z życia, zachęca czytelnika do przemyślenia takich kwestii, jak ryzyko związane z troską, zarządzanie nią, działanie partnerskie, podejście ekologiczne. W zakończeniu autorka proponuje nową koncepcję troski, uwzględniającą wyzwania, jakie niosą z sobą postęp technologiczny i globalizacja.

Książka jest adresowana w szczególności do studentów nauk społecznych i nauk o zdrowiu, do osób zawodowo związanych z opieką, a także do każdego, kto pragnie przemyśleć znaczenie troski w swojej pracy

.Judith Phillips wykłada zagadnienia pracy socjalnej i gerontologii na Swansea University (Wielka Brytania).

 • Autor: 

  Judith Phillips

 • Wydawnictwo: 

  Sic!

 • Ilość stron: 

  235

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788360457801

Polecane tytuły z tej samej półki