Troska to pojęcie zróżnicowane i stale się rozwijające. Choć uchodzi za naturalną część życia, podlega wpływom filozofii, ideologii, politycznych i ekonomicznych sporów.
Książka Judith Phillips jest przystępnym wprowadzeniem do tych zagadnień, kreśląc mapę dyskusji, które narosły wokół teorii i praktyki troski. Swój wyraz znajdują tu kluczowe aspekty tego pojęcia, takie jak granice troski, jej kulturowe i geograficzne obszary, etyka troski i obywatelstwa.
Książka może pomóc pracownikom socjalnym, pielęgniarkom i wszystkim osobom społecznie zaangażowanym w lepszym zrozumieniu swoich zawodowych doświadczeń, założeń i wartości. Dzięki przejrzystym i dobrze dobranym przykładom z życia, zachęca czytelnika do przemyślenia takich kwestii, jak ryzyko związane z troską, zarządzanie nią, działanie partnerskie, podejście ekologiczne. W zakończeniu autorka proponuje nową koncepcję troski, uwzględniającą wyzwania, jakie niosą z sobą postęp technologiczny i globalizacja.
Książka jest adresowana w szczególności do studentów nauk społecznych i nauk o zdrowiu, do osób zawodowo związanych z opieką, a także do każdego, kto pragnie przemyśleć znaczenie troski w swojej pracy
.Judith Phillips wykłada zagadnienia pracy socjalnej i gerontologii na Swansea University (Wielka Brytania).
-
Autor:
Judith Phillips
-
Wydawnictwo:
Sic!
-
Ilość stron:
235
-
Oprawa:
miękka
-
Format:
13,5 x 20,5 cm
-
EAN:
9788360457801