Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 14305
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny
Wydawca: RM

Umbria (wł. Umbria) to region administracyjny w centralnych Włoszech, o powierzchni 8456 km2, 817,8 tys. mieszkańców i stolicą w Perugii. (146,7 tys. mieszkańców).

Gęstość zaludnienia 155 osób na km2.

W skład regionu wchodzą 2 prowincje: prowincja Perugia i prowincja Terni. Także kraina historyczna w antycznej Italii znajdująca się w środkowej części Półwyspu Apenińskiego, nad rzekami Tybrem i Rubikonem, w okolicy Adriatyku.

Nazwa regionu używana jest także współcześnie - pochodzi od starożytnego ludu Umbrów, który osiadł tam w VI wieku przed Chr. i był następnie wypierany przez Etrusków w kierunku Apeninów.

W I poł. III w. przed Chr. Umbria stopniowo została włączona do państwa Rzymskiego.

Przewodnik w praktyczny sposób przybliży Ci Umbrię. Odpowie na pytania, które chciałbyś zadać komuś, kto mieszka w tym słonecznym regionie.

Co warto zwiedzić? Dokąd koniecznie trzeba pojechać? Gdzie znajdują się fascynujące zakątki nieodkryte jeszcze przez turystów?

Czternaście jedno- i dwudniowych tras turystycznych wiodących po "zielonych płucach" Włoch - umbryjskimi wzgórzami, dolinami, brzegami jezior i wzgórz oraz po historycznych miastach regionu: stolicy Umbrii - Perugii, mistycznym Asyżu, kosmopolitycznym Spoleto, starorzymskim Gubbio i cichym Orivieto.

W przewodniku znajdziesz także informacje praktyczne dotyczące hoteli, klimatu, podróżowania, pomocy medycznej oraz porady, co kupić, gdzie zjeść i gdzie się zabawić

 • Autor: 

  Cathy Muscat

 • Wydawnictwo: 

  RM

 • Ilość stron: 

  104

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  12,5 x 22 cm

 • EAN: 

  9788372436269

Polecane tytuły z tej samej półki