Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 14567
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: Replika

Gdańsk, rok 1938.

Nad Europą gęstnieją chmury nazistowskiego szaleństwa, które już wkrótce pogrąży świat w krwawym chaosie.

Dziennikarz John Russel, mieszkający w Niemczech, z rosnącym niepokojem obserwuje zbliżającą się burzę. Nie chce jednak opuszczać Niemiec, w których mieszka od lat, i które uważa za drugi dom. Trzyma go tutaj nie tylko miłość do syna z pierwszego małżeństwa, ale i związek z piękną aktorką, Effi Koenen.

Kiedy podczas wizyty w Gdańsku otrzymuje zlecenie na napisanie serii artykułów dla moskiewskiej „Prawdy”, nie podejrzewa, że stanie się obiektem zainteresowania zarówno gestapo, jak i wywiadów – brytyjskiego oraz sowieckiego.

Po sfingowanym samobójstwie znajomego dziennikarza, Russel staje się jedynym posiadaczem niebezpiecznych tajemnic, które zamienią jego dotychczasowe życie w ciągłą ucieczkę.

Dworzec Zoo to pełna napięcia i nagłych zwrotów akcji powieść szpiegowsko-kryminalna o zwykłym człowieku, żyjącym w niebezpiecznym miejscu, w niebezpiecznych czasach.

Człowieku, który znajduje w sobie siłę by dokonać bohaterskich czynów.          

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-05-09 20:16:57 - Agata D

Książka, która pod względem gatunkowym trudna jest do sklasyfikowania - krryminał...powieść sensacyjno-szpiegowska...nawet political-fiction. Każdy więc znajdzie w niej coś dla siebie. Mnie zainteresowało tło historyczne - lata 30-te XX wieku, Europa w cieniu nazizmu. Sprawnie skonstruowana fabuła i skrupulatnie przedstawione sylwetki bohaterów. Napięcie, atmosfera przesycona poczuciem ciągłego zagrożenia i liczne zwroty akcji. Serdecznie polecam!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  David Downing

 • Wydawnictwo: 

  Replika

 • Ilość stron: 

  360

 • Oprawa: 

  miękka ze skrzydełkami

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788376741420

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten tytuł wybrali również...