Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 57785
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni

Noblista Mohamed ElBaradei po raz pierwszy otwarcie opowiada o swojej roli rozjemcy w najgroźniejszych konfrontacjach współczesnego świata.

W wyważony, ale sugestywny sposób wprowadza czytelnika za kulisy międzynarodowych konfliktów. Pozwala przyjrzeć się z bliska swoim misjom w Bagdadzie, poufnym rozmowom z Condoleezzą Rice, pertraktacjom w Phenianie czy próbom wytropienia pakistańskich handlarzy materiałami radioaktywnymi.

Autor snuje refleksje na temat trudnych kontaktów z USA, negocjacji z Iranem i demokratycznych reform na Bliskim Wschodzie.

Stawia także pytanie o szanse na świat wolny od broni nuklearnej. I daje na nie odpowiedź. Udowadnia bowiem, że bezpieczeństwo świata zależy nie tyle od programów rozbrojeniowych, ile przede wszystkim od bezwzględnego poszanowania ludzkiej godności i przestrzegania zasad demokracji.      

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2021-03-10 15:52:55 - Beata

Niesamowicie interesująca książka. Autor brał bezpośredni udział w niezwykle ważnych wydarzeniach dotyczących głównie Bliskiego Wschodu, warto się zagłębić. Zakulisowe rozmowy, obłuda, podwójne standardy, nna tyn nasz świat został zbudowany. Wydarzenia przedstawione zostały chronologicznie, co ułatwia ich zrozumienie. Zdecydowanie polecam.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Mahamed ElBaradei

 • Wydawnictwo: 

  Dolnośląskie

 • Ilość stron: 

  336

 • Oprawa: 

  miękka ze skrzydełkami

 • Format: 

  14 x 21 cm

 • EAN: 

  9788324592432

Polecane tytuły z tej samej półki