Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 16816
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Bona

Jedna z dziesięciu najlepszych książek 2011 roku wg „New York Timesa” nareszcie dostępna po polsku!

Surrealistyczna opowieść o rodzinie prowadzącej na mokradłach Florydy park rozrywki poświęcony aligatorom.

Historia dorastania pomiędzy uczuciem bezsilności a niesamowitością dnia codziennego. Trójka rodzeństwa – Ava, Osceola i Kiwi – po niespodziewanej śmierci matki (gwiazdy areny, zwanej na afiszach Centaurem z Bagien) musi stanąć na wysokości zadania i utrzymać rodzinny biznes.

Kiwi odchodzi pracować u konkurencji, Ossie zanurza się w praktykach spirytystycznych i zakochuje w duchu; tylko najstarsza Ava do ostatniego momentu wmawia sobie, że niedługo wszystko wróci do normy. Karmi aligatory, dba o dom i czeka na ponowne zjednoczenie rodziny. Debiutancka powieść finalistki Pulitzera szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom prozy Johna Irvinga.  

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-15 14:25:10 - Magdalena

Przepiękny język, nieszablonowi bohaterowie i garść realizmu magicznego. Jednak problemy poruszane w tej powieści są realne i poważne. Magiczna, niebanalna proza.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-04-24 10:15:45 - Łukasz

Jeśli podobała Wam się Alicja w krainie czarów, zakochacie się w tej książce. To trochę tak, jakby Alicja wyskoczyła z króliczej nory, wierząc w całą tę magię dookoła, ale ta magia nie uratuje mamy przed trywialną śmiercią na raka. Uwielbiam surrealistyczny klimat tej książki, cyrk na bagnach, rodzinne plemię, otoczenie wielkich gadów i zderzanie tej bajkowości z prawdziwymi życiowymi problemami. Książka była nominowana do Pulitzera w 2012 roku. Słusznie!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2021-03-27 12:20:32 - Patryk

Niesamowita, nieco surrealistyczna historia dosyć oryginalnej rodziny zamieszkującej bagna. Magia dnia codziennego w zderzeniu z brutalną rzeczywistością wymagane bohaterów zmierzenia się z tym, co nadchodzi. Genialny klimat przywodzi na myśl twórczość Irvinga. Pozycja obowiązkowa!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Karen Russell

 • Wydawnictwo: 

  Bona

 • Ilość stron: 

  412

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788362836543

Polecane tytuły z tej samej półki