Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 26457
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Alma-Press

Strategia oraz taktyka walki morskiej, a także broń używana do jej prowadzenia, znacznie zmieniły się od czasów I wojny światowej.

Dziś w bitwach morskich nie królują wielkie pancerniki, ale jeszcze większe od nich lotniskowce.

Książka zawiera 300 kolorowych i czarno-białych fotografii oraz ilustracji. To kompletny przewodnik po historii rozwoju okrętów nawodnych i podwodnych oraz po rodzajach broni marynarki wojennej od wybuchu I wojny światowej.

Opisano w niej wszystkie najważniejsze bitwy XX wieku, od bitwy jutlandzkiej po zatopienie Bismarcka, od bitwy pod Midway po zimnowojenny pat i zatopienie krążownika General Belgrano w 1982 roku. Książka przedstawia też najnowszą technologię marynarki wojennej.

Dzięki specyfikacjom technicznym, przekrojowym ilustracjom oraz szczegółowym danym na temat uzbrojenia i opancerzenia książka pokazuje zmianę znaczenia pancerników, niszczycieli, fregat, okrętów podwodnych, krążowników i lotniskowców w XX i XXI wieku. Kampanie morskie od I wojny światowej do dzisiaj to miarodajny przewodnik po taktyce i strategii walki na morzach i oceanach od początku XIX wieku do czasów współczesnych.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-06 16:58:42 - Tomasz

Ciekawy pozycja nawet dla osób nie zainteresowanych tematem. Kompletnie nie interesuję się marynarką wojenną, ale z ciekawości wziąłem do ręki w księgarni stacjonarnej. Najpierw przeglądałem ilustracje, potem zacząłem czytać opisy tychże ilustracji i ani się obejrzałem już czytałem samą książkę!

Ocena 4.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Robert Jackson

 • Wydawnictwo: 

  Alma-Press

 • Ilość stron: 

  320

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  21 x 29 cm

 • EAN: 

  9788370207304

Polecane tytuły z tej samej półki