Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 17829
Wydawca: Noir sur Blanc

Może zainteresuje cię również:

Rudowłosa Molly Murphy z wioski Ballykillin w irlandzkim hrabstwie Mayo nie należy do dziewcząt grzecznych i uległych. Na zbyt nachalne zaloty panicza reaguje w sposób tak gwałtowny, że musi się ratować ucieczką do Liverpoolu.

Na tym jednak nie kończy się jej tułaczka.

Nieoczekiwany zwrot okoliczności sprawia, że Molly – pod fałszywym nazwiskiem – trafia na pokład statku Majestic płynącego do Nowego Świata. Ale kiedy dociera na Ellis Island, nie może jeszcze cieszyć się pełną wolnością. Okazuje się bowiem, że nocą zamordowano jednego z pasażerów, a kobieta, której nazwisko przybrała Molly, mogła mieć motyw, by nastawać na jego życie.

Co gorsza, o dokonanie zbrodni podejrzewa się pewnego sympatycznego młodzieńca, który zdaniem panny Murphy jest całkowicie niewinny. Ażeby go uratować przed odesłaniem z powrotem do Irlandii, dzielna dziewczyna rozpoczyna własne śledztwo, raz po raz wchodząc w drogę przystojnemu kapitanowi policji, Danielowi Sullivanowi.

W poszukiwaniu zabójcy odwiedza najbardziej zakazane dzielnice, ciasne robotnicze mieszkania, przestronne pałace bogaczy, a nawet przybytek, którego nazwy przyzwoita dziewczyna nawet nie powinna wymawiać. Poznaje przy okazji prawa rządzące pełnym imigrantów Nowym Jorkiem A.D. 1901.  

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2021-01-24 15:42:01 - Żaneta

Przyjemna, niewymagająca skupienia lektura. Przeczytałam wszystkie części, polecam.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Rhys Bowen

 • Wydawnictwo: 

  Noir sur Blanc

 • Ilość stron: 

  324

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  11 x 18 cm

 • EAN: 

  9788373924123

Polecane tytuły z tej samej półki