Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 20758
Wydawca: Prozami

Miłość nie zna barier...?

Hrabina Christine von Brühl pochodzi z rodu hrabiego Henryka von Brühla (pierwszego ministra i ulubieńca króla Polski Augusta III Sasa), któremu Drezno zawdzięcza wspaniałe tarasy nazwane jego imieniem. Jako córka dyplomaty wzrastała i wychowywała się w Akrze, Brukseli, Londynie, Bonn...

I właściwie wcale nie chciała wychodzić za mąż. Katolicka arystokratka powinna poślubić szlachetnie urodzonego mężczyznę tej samej konfesji – tak nakazuje tradycja. Ale co robić, jeśli nie trafi się ktoś odpowiedni, kogo ona mogłaby również pokochać?

Wciągająca, pełna humoru, niepozbawiona ironii i satyrycznego zacięcia opowieść o barierach stanowych na przełomie XX i XXI wieku i o tym, jak się je pokonuje. O miłości między arystokratką z Niemiec zachodnich i artystą z Niemiec wschodnich, dwojgiem ludzi, których pochodzenie, tradycje rodzinne i kulturowe nie mogłyby się bardziej różnić.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-05-07 16:07:27 - Agata D

Wyjątkowo przyjemna historia, która porywa nas do świata arystokracji ... XXI wieku. Historia inspirowana życiem prawdziwej hrabiny stała się nośnikiem ponadczasowych prawd o ... sile miłosnego zauroczenia...na przekór różnicom społecznym i stanowym. W opowieść wplecione są ciekawostki z życia elity. I najważniejszy wątek - niezwykłej miłości między arystokratką i artystą. Polecam serdecznie jako lekką lekturę uroczym przesłaniem

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-06-24 12:51:01 - Daria08

Bardzo ciekawa powieść o świecie arystokracji, pisana barwnym językiem. " Jak przestałam być arystokratką" to spokojna, optymistyczna książka, z którą warto się zapoznać. Polecam!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Christine von Bruhl

 • Wydawnictwo: 

  Prozami

 • Ilość stron: 

  224

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788365223517

Polecane tytuły z tej samej półki