Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 16136
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: MG

Może zainteresuje cię również:

Sosnowieccy kanciarze, zabójczy truciciel z Katowic, stołeczny as palestry, kameralny hotelik w Krakowie - istna mieszanka wybuchowa. Opinią publiczną w II Rzeczypospolitej wstrząsnęły dwa procesy: sprawa Gorgonowej i tajemnicza sprawa Grzeszolskiego.

Niniejsza książka jest pierwszym współczesnym przedsięwzięciem mającym na celu rekonstrukcję wstrząsających wydarzeń, które przyczyniły się do powstania wielu ludzkich tragedii i kompromitacji wymiaru sprawiedliwości, chociaż nadal nie jest jasne, czy przypisywane podejrzanym przestępstwa miały w ogóle miejsce.

Powiada się, że pierwsze zdanie ma kluczowe znaczenie w powieści. Przekonaj się, czy dasz się zaintrygować i wciągnąć w tę opowieść. :)

Krótki styczniowy dzień dogorywał bez konwulsji. Miasto - krucha układanka, wielka rupieciarnia, wylęgarnia bakcyli - pogrążało się w mroku, a nad brunatniejącymi podwórkami gęstniał smród. Fasady domów ciemniały od sadzy, okna wystaw matowiały. Od wiosny do jesieni myło się szyby szmatami nasączonymi spirytusem, ale zimą nikt nie zajmował się takimi sprawami. Drzwi sklepów pozamykano już na kłódki, a w podmuchach lekkiego wiatru kołysały się skrzypiące szyldy. Na klatkach schodowych pachnących pastą oraz w sieniach cuchnących stęchlizną wiszące na kablach żarówki dawały mdłe, żółtawe światło.
Tal, Zbigniew Białas
Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-29 19:16:20 - Laura

Jedna za najlepszych inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami książek, jakie czytałam. Autor wykonał kawał solidnej pracy i naprawdę warto przeczytać tę powieść.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Zbigniew Białas

 • Wydawnictwo: 

  MG

 • Ilość stron: 

  305

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  15 x 21 cm

 • EAN: 

  9788377793329

Polecane tytuły z tej samej półki