Wczytuję dane...

LEKTURY

Lektury szkolne

Przysiądź nad Niemnem, walcz z Krzyżakami, przemierzaj ze Stasiem i Nel pustynię i puszczę, baw się z dziećmi z Bullerbyn lub przenieś się do starożytnych czasów mitologii greckiej czy też eposów Homera. Lektury szkolne wbrew niechęci wielu uczniów również potrafią być ciekawe! Obowiązkowym dla każdego ucznia pozycjom z pewnością nie można odmówić różnorodności, dlatego wśród nich każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Jednocześnie pozycje obecne w kanonie to w większości prawdziwa klasyka literatury, którą po prostu wypada znać.

Kanon obowiązkowych i uzupełniających lektur szkolnych jest ustalany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i jednakowy dla uczniów w całym kraju. Stanowi element podstawy programowej już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Lektury szkolne dla najmłodszych to takie klasyki jak m.in. „Plastusiowy pamiętnik”, a także współczesne pozycje, np. „Dziadek i niedźwiadek” czy „Detektyw Pozytywka”. W kolejnych latach obowiązkowe tytuły stają się poważniejsze. Do końca szkoły podstawowej uczniowie muszą się zapoznać z takimi pozycjami jak „Quo Vadis” czy „Syzyfowe prace”. Wśród lektur uzupełniających znalazło się również miejsce na dowolną powieść kryminalną Agathy Christie czy wzruszającą powieść „Oskar i pani Róża”.

Najbardziej wymagające pod względem literatury jest liceum i technikum. Uczniowie poznają wówczas aż kilkadziesiąt lektur szkolnych lub w przypadku realizacji rozszerzonego programu języka polskiego niemal 100 pozycji. Wśród nich znajdują się utwory A. Mickiewicza, J. Słowackiego, S. Żeromskiego, Z. Krasińskiego, J. Kochanowskiego, H. Krall czy O. Tokarczuk.

Tanie lektury – obszerny wybór tytułów w konkurencyjnych cenach

Zdając sobie sprawę z tego, że nie każdy uczeń ma możliwość wypożyczenia obowiązkowej pozycji szkolnej w bibliotece lub po prostu woli mieć własny egzemplarz w domu – oferujemy tanie lektury w atrakcyjnych cenach – o wiele niższych od tych katalogowych. W naszym asortymencie bez trudu znajdziesz potrzebne Ci lektury szkolne. Staramy się oferować szeroki wybór tytułów dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

Obok tanich lektur w księgarni Tak Czytam znajdziesz także pomoce naukowe z różnych dziedzin, encyklopedie i słowniki, a także literaturę naukową i popularnonaukową, które pomogą Ci jeszcze lepiej przygotować się do sprawdzianu, matury czy kolokwium. To wartościowe pozycje, które warto mieć w swojej biblioteczce nie tylko ze względu na obowiązek nauki, ale również po to, by wrócić do nich po latach i odnaleźć nowe znaczenie. Sprawdź naszą ofertę!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Promocja

Afryka Kazika

38,90 PLN
39,90 PLN
Oszczędzasz 1.00 PLN
Promocja

Pinokio

7,90 PLN
15,00 PLN
Oszczędzasz 7.10 PLN
Wyprzedaż

Mały Książę

12,90 PLN
20,00 PLN
Oszczędzasz 7.10 PLN
Wyprzedaż

Księga dżungli

12,90 PLN
29,99 PLN
Oszczędzasz 17.09 PLN
Wyprzedaż

Doktor Dolittle

12,90 PLN
20,00 PLN
Oszczędzasz 7.10 PLN
Wyprzedaż

Boska komedia

39,90 PLN
46,00 PLN
Oszczędzasz 6.10 PLN
Wyprzedaż

Odyseja

24,90 PLN
30,00 PLN
Oszczędzasz 5.10 PLN
Wyprzedaż

Świętoszek

12,90 PLN
14,00 PLN
Oszczędzasz 1.10 PLN
Wyprzedaż

Kubuś Puchatek

28,90 PLN
29,90 PLN
Oszczędzasz 1.00 PLN
Wyprzedaż

Chatka Puchatka

28,90 PLN
29,90 PLN
Oszczędzasz 1.00 PLN
Wyprzedaż

Mikołajek

33,90 PLN
34,90 PLN
Oszczędzasz 1.00 PLN
Wyprzedaż