-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Wydawnictwo Marginesy
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Książka "Świat bez kobiet. Płeć w polskim życiu publicznym" autorstwa Agnieszki Graff to wyjątkowa, głęboka analiza roli kobiet w polskim życiu publicznym na przestrzeni ostatnich dekad. Od pierwszego wydania minęło 20 lat, a w tym czasie zmieniło się wiele – zarówno na lepsze, jak i na gorsze.
Graff, która jako jedna z pierwszych diagnozowała wykluczanie kobiet z życia publicznego, dziś obserwuje konsekwencje wczesnych procesów, które nadal wpływają na społeczną rzeczywistość. W latach 90. dyskusja o prawach kobiet była przerywana, a często wręcz ośmieszana. Widać dziś, że to milczenie było celowe – demokracja po 1989 roku była w Polsce budowana z pominięciem praw kobiet, a niemal całkowity zakaz aborcji wprowadzony w 1993 roku, przedstawiany jako „kompromis”, miał stabilizować ten układ społeczny.
W "Świat bez kobiet" Graff przedstawia obecny, masowy już feminizm, którego siłą są ruchy oddolne, takie jak Partia Kobiet, Kongres Kobiet, Manify czy Strajk Kobiet. Mimo że wiele osób popiera feministyczne postulaty, nie zawsze utożsamiają się one z feminizmem, co pokazuje szerokie oddziaływanie ruchu. W książce Graff przygląda się również drugiej stronie tego konfliktu – antyfeminizmowi, ściśle związanemu z nacjonalizmem i homofobią, określanemu często jako sprzeciw wobec „ideologii gender”. Obecne rządy PiS, wspierane przez Ordo Iuris, zaostrzyły ten konflikt, prowadząc do eskalacji w postaci masowych protestów i Strajku Kobiet.
Nowe wydanie "Świat bez kobiet. Płeć w polskim życiu publicznym" zawiera również dodatkowe eseje Agnieszki Graff, które ukazują narodowe obsesje wokół seksualności, katolicyzmu i buntu kobiet. Graff nie proponuje prostych rozwiązań ani recept, ale oferuje czytelnikom narzędzia do zrozumienia złożonej rzeczywistości polskiego życia publicznego. To książka, która otwiera oczy na trudną sytuację kobiet i prowokuje do refleksji na temat równouprawnienia, narodowych lęków i przyszłości ruchów feministycznych w Polsce.
-
Białystok - ul. Marii Skłodowskiej - Curie 14a:
-
Bydgoszcz - Ul. Gdańska 9:
-
Gorzów Wlkp. - Ul. Sikorskiego 106:
-
Katowice - Ul. 3-go Maja 13:
-
Kielce - Ul.Sienkiewicza 56:
-
Kraków - Ul. Floriańska 15:
-
Lublin - Auchan Ul. Chodźki 14:
-
Lublin - Ul. Krakowskie Przedmieście 58:
-
Łódź - Al. Piłsudskiego 6 (Central 2):
-
Opole - Ul. Krakowska 30:
-
Poznań - Św. Marcin 76:
-
Rzeszów 2 - 3 Maja 4:
-
Warszawa - Auchan - Ul. Brukowa 25 :
-
Warszawa - Auchan - Ul. Modlińska 8 :
-
Warszawa - Ul. Targowa 71:
-
Wrocław - Ul. Oławska 18:
-
Zamość - Ul. Solna 3:
-
Autor:
Agnieszka Graff
-
Wydawnictwo:
Marginesy
-
Ilość stron:
352
-
Oprawa:
miękka
-
Format:
13,5 x 21 cm
-
EAN:
9788366671997