Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 14488
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Zysk i S-ka

Zamek Camelot, miecz Ekskalibur, Artur, Merlin, Lancelot, Ginewra, Galahad – któż nie zna tych nazw i imion ze świata mitu?

Choć o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu mówi wiele źródeł, najbogatszym z nich, najbardziej znanym i fascynującym jest bez wątpienia Le Morte d'Arthur Sir Thomasa Malory'ego z XV wieku.

Legendę Malory'ego, skróconą, ale niezubożoną, słynny Peter Ackroyd, brytyjski pisarz i biograf, przekształca w dramatyczną współczesną opowieść. Powołuje do życia świat rycerstwa, odwagi, magii i chwały. Na nowo ze swadą opisuje dzisiejszym czytelnikom złoty wiek Camelotu, niebezpieczną wyprawę po Świętego Graala, miłość Ginewry i Lancelota, zdradę Mordreda.

Jak to wcześniej zrobił z Opowieściami kanterberyjskimi Chaucera, znów odkrywa przed nowym pokoleniem czytelników jeden z kamieni węgielnych literatury anglojęzycznej.

„Zmyślnie nalewając stare wino w nowe bukłaki, Peter Ackroyd uczynił wspaniałe dziedzictwo naszej kultury dostępnym dla czytelników w XXI wieku”.– „The Sunday Telegraph”

„Sprawnie przyciętą i zgrabnie skonstruowaną wersję Le Morte d'Arthur według Petera Ackroyda czyta się świetnie”.– „Sunday Times”

„Książka nie traci nic z siły prozy Malory'ego, zwłaszcza w ostatnich rozdziałach, gdy mówi o wewnętrznych sporach niszczących bractwo Okrągłego Stołu, namiętności Lancelota i Ginewry, i wreszcie nieuniknionym przeznaczeniu Artura: śmierci w bitwie. W wersji Ackroyda to wciąż przedziwna, lecz frapująca opowieść”.– „The Wall Street Journal”

 • Autor: 

  Peter Ackroyd

 • Wydawnictwo: 

  Zysk i S-ka

 • Ilość stron: 

  465

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  14 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788377851722

Polecane tytuły z tej samej półki