Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 32286
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Marginesy

Laureatka prestiżowej szwedzkiej nagrody literackiej Augustprizet 2016.

Znakomita proza literacka. Trzy głosy, trzy osoby poszukujące miłości i manuskrypt, który łączy bohaterów...

Max Lamas marzy o kochance, która będzie mówić we wszystkich znanych mu językach. Poszukiwania prowadzą go ze Sztokholmu do Włoch, gdzie poznaje markizę stojącą na krawędzi bankructwa.

Ellinor pochodzi ze wsi w Skanii. Pewnego dnia zamieszcza w sieci ogłoszenie: „Mam trzydzieści sześć lat i poszukuję czułego, ale niezbyt czułego mężczyzny”. Ci, których spotyka, nie spełniają jej oczekiwań. Gdy tak trudno o przyjemność, miłość chyba w ogóle jest nieosiągalna?

I wreszcie Lucrezia, która jest świadkiem upadku swojej babki w opuszczonym przez wszystkich pałacu.

To właśnie tych troje bohaterów połączy pewien manuskrypt, dla jednych przedmiot troski, dla innych obiekt nienawiści. Od tej pory nic już nie będzie takie samo...

W tym zagmatwanym splocie wydarzeń w centrum znajduje się spojrzenie mężczyzny na kobietę – ale również zauroczenie i upokorzenie, udręka kochanków i marzenie o byciu zrozumianym.

„Wolff opisuje świat kobiet: niektóre są słabe, inne silne, ale każda z nich nosi w sobie ciężar sercowych trosk i straty […] naprawdę orzeźwiająca powieść”. – „The Independent”

Lina Wolff (rocznik 1973), mieszka w Hörby, wcześniej zamieszkiwała we Włoszech i Hiszpanii, gdzie pracowała jako tłumacz i przedstawiciel handlowy. Debiutowała w 2009 roku zbiorem opowiadań Många människor dör som du (pol. Wiele osób umiera jak ty).

Powieść Bret Easton Ellis och de andra hundarna (2012) (pol. Bret Easton Ellis i inne psy), nagrodzona nagrodą literacką magazynu „VI” i nominowana do nagrody za powieść roku Szwedzkiego Radia, odniosła ostatnio sukces w tłumaczeniu na język angielski.

 • Autor: 

  Lina Wolff

 • Wydawnictwo: 

  Marginesy

 • Ilość stron: 

  296

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 21 cm

 • EAN: 

  9788365780706

Polecane tytuły z tej samej półki