Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 30241
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Znak

Na co dzień wydają się zwykłymi ludźmi, którzy prowadzą normalne życie. Choć są potworami, wcale nie zachowują się jak potwory.

Nie dostrzegamy trawiącej ich obsesji polowania na bezbronnych. Dlatego są tacy groźni. Jeśli chcemy z nimi wygrać, musimy zagrać w ich grę.

Legendarny profiler FBI John Douglas opowiada o śledztwach, których celem było powstrzymanie drapieżców seksualnych: stalkerów, gwałcicieli i morderców.

Trzy kluczowe słowa dotyczące każdego z nich to manipulacja, dominacja i kontrola. To na tych aspektach skupiają się profilerzy, którzy próbują zajrzeć do umysłów zwyrodnialców i przewidzieć ich następny ruch. Bo przecież każda próba schwytania drapieżcy seksualnego staje się grą – najważniejszą rzeczą w jego życiu. A żeby wygrać z kimś owładniętym obsesją, samemu trzeba jej ulec. Dobrze wiedzą to też ofiary, które przeżyły i ich najbliżsi, obsesyjnie walczący o sprawiedliwość i odzyskanie spokoju.

To książka o prawdziwej obsesji – obsesji drapieżców polujących na swoje ofiary i obsesji tych, którzy poświęcili swoje życie, aby ich powstrzymać.

John Douglas – legendarny profiler FBI. Na podstawie jego książek powstał serial Netflixa „Mindhunter”.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2022-12-31 12:06:34 - Iza

Świetna książka! Mnóstwo analizowania behawioralnego, które zrozumie nawet laik. Opisy mało znanych ciekawych spraw i wszystko, co należy wiedzieć o przestępcach seksualnych.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  John Douglas, Mark Olshaker

 • Wydawnictwo: 

  Znak

 • Ilość stron: 

  464

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788324073023

Polecane tytuły z tej samej półki