Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 30227
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Znak

Uwielbiasz smak i zapach świeżego pieczywa?

Naucz się krok po kroku przygotowywać doskonałe chleby, bułki, bagietki, chałki i inne wypieki.

Nie potrzebujesz wielu dni, by wyhodować doskonały zakwas, i skomplikowanych receptur, by zrealizować swoje kulinarne marzenia. Wspaniałe, chrupiące pieczywo przygotujesz znacznie łatwiej i szybciej, niż myślisz.

Sabina Francuz pokazuje, jak przejść drogę od najprostszych chlebków z patelni i wypieków w 15 minut do wyrafinowanego pieczywa.

„Opracowując przepisy do książki, kierowałam się słowami przyjaciół i klientów Głodnych Kawałków. Ich reakcje zawsze były najlepszym papierkiem lakmusowym każdego mojego pomysłu. Uprościłam sposoby wykonania, składniki i gramatury, tak aby bez problemu przeprowadzić początkujących piekarzy przez ścieżkę pierwszych doświadczeń.

Wszystkie przepisy zostały wykonane, a wypieki skonsumowane i surowo ocenione, abym z czystym sumieniem mogła oddać książkę w Twoje ręce. Daj się poprowadzić - czytaj uważnie polecenia i stosuj się do nich, a berło władcy glutenowego królestwa i rozkosze podniebienia niebawem będą Twoje. Kolejny ruch należy do Ciebie.” – Sabina Francuz

Dowiedz się, jak przygotować:

● superprosty chleb z ziemniakami,

● żytni z dynią i kaszą owsianą,

● bułeczki makowe,

● bourekas,

● placek śniadaniowy z czarnuszką,

● wytrawną chałkę orkiszową z ziołami,

● cebularze orkiszowe,

● chaczapuri adżarskie,

● brioszki,

● precle jerozolimskie,

● bajgle,

● grecką pitę,

● focaccię z solanką.

Chleb niejedno ma imię. Na całym świecie je się wypieki z lokalnych zbóż i choć w każdym rejonie wyglądają one nieco inaczej, łączą je niezwykły zapach i to, że stanowią podstawę wielu jadłospisów. Ta książka udowadnia, że pyszny chleb może upiec każdy!

 • Autor: 

  Sabina Francuz

 • Wydawnictwo: 

  Znak

 • Ilość stron: 

  272

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  16,5 x 23 cm

 • EAN: 

  9788324073825

Polecane tytuły z tej samej półki